Schneider Electric otworzyła superlaboratorium dydaktyczne na Politechnice Opolskiej

Firma Schneider Electric, specjalista w zarządzaniu energią elektryczną, przekazała Politechnice Opolskiej osiem stanowisk umożliwiających studentom zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie: przekaźników, sterowników programowanych, nowoczesnych układów zasilania oraz innego sprzętu elektrotechnicznego.

Schneider Electric otworzyła superlaboratorium dydaktyczne na Politechnice Opolskiej

Projekt wyposażenia laboratorium Automatyki i Układów Programowalnych został zrealizowany przy współpracy z firmą Projekt Opole.

Efektem jest nie tylko wyposażenie superlaboratorium w profesjonalny sprzęt, współpraca dydaktyczna między specjalistami Schneider Electric i firmy Projekt Opole, a studentami, ale również udział obu firm w dostosowaniu programu nauczania politechniki do wymogów rynku pracy.

Nasza firma od zawsze inwestuje w edukację i młodych ambitnych ludzi. Współpraca z Politechniką Opolską jest dla nas dodatkowo inwestycją w przyszłe kadry. W ramach realizowanego projektu, mamy zaplanowane m.in. staże dla najlepszych studentów, powiedział Adam Grochala, Viceprezes Pionu Przemysłu Schneider Electric Polska, podczas uroczystego otwarcia laboratorium. 

I to według mnie jest największa wartość naszego partnerstwa, dodała prof. Krystyna Macek-Kamińska, prorektor ds. studentów Politechniki Opolskiej. To, na czym najbardziej zależy politechnice, to wypuszczenie na rynek pracy absolwentów, którzy będą wyposażeni nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale i spore umiejętności.

Koszt sprzętu przekazanego do laboratorium Automatyki i Układów Programowalnych Politechniki Opolskiej to około 60 tysięcy złotych.

źródło i zdjęcie: Schneider Electric

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schneider Electric Polska
Schneider Electric Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT