Sukces firmy Schneider Electric na Światowym Forum Ekonomicznym

Fabryka Schneider Electric w Le Vaudreuil we Francji otrzymała tytuł jednego z najlepszych zakładów przemysłowych na świecie, który wyznacza nowe trendy i wykorzystuje technologie Czwartej Rewolucji Przemysłowej. O zajęciu zaszczytnego miejsca Schneider Electric dowiedział się 20 września 2018 r. podczas 12. dorocznego spotkania Nowych Mistrzów Światowego Forum Ekonomicznego.

Sukces firmy Schneider Electric na Światowym Forum Ekonomicznym

Fabryka wdrożyła najnowsze narzędzia cyfrowe, takie jak EcoStruxureTM Augmented Operator Advisor, które umożliwiają operatorom korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej w celu przyspieszenia pracy i konserwacji, zapewniając od 2% do 7% wzrost wydajności.

Pierwsze wdrożenie programu EcoStruxureTM Resource Advisor zapewnia do 30% oszczędności energii.

Schneider Electric a cyfrowe fabryki przyszłości

Letnie Davos, czyli 12. doroczne spotkanie Nowych Mistrzów Światowego Forum Ekonomicznego, zebrało ponad 2000 liderów biznesu, decydentów politycznych i ekspertów z ponad 80 krajów.

Podczas wydarzenia toczyła się dyskusja na najwyższym szczeblu na temat kształtowania innowacyjnych społeczeństw czwartej rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że ta rewolucja przemysłowa – dzięki zwiększeniu wydajności - przyniesie gospodarce światowej 3,7 mld USD.

Alain Dedieu, senior vice president, Strategy, Industry Business, reprezentujący Schneider Electric na sesji roboczej „Building Factories of the Future”, opowiadał o wdrażaniu innowacyjnych technologii we własnych zakładach.

Zademonstrował, w jaki sposób dzisiejszy skomunikowany i zdigitalizowany świat przyniósł doskonałość produktową i operacyjną. Podkreślił również, w jaki sposób praktyki Schneider Electric w zakresie globalnego łańcucha dostaw przyczyniają się do przyspieszenia rozwoju zrównoważonego i ekologicznego przemysłu.

Schneider Electric wyznacza nowe trendy technologiczne

Ponad 70% przedsiębiorstw inwestujących w technologie, takie jak big data, sztuczna inteligencja czy druk 3D, nie jest w stanie wyjść poza fazę pilotażową.

Aby sprostać wyzwaniu, które stoi przed przemysłem, zarówno zaawansowanych, jak i wschodzących gospodarek, Światowe Forum Ekonomiczne uruchomiło sieć „wyznaczających trendy”.

W ten sposób chce utworzyć platformę edukacyjną, na której wyznaczający trendy czerpią korzyści nie tylko dla siebie, ale wspólnie dla całego ekosystemu produkcyjnego. W jego skład wchodzą duże organizacje wielonarodowe, małe i średnie przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność, rządy i środowiska akademickie.

- Schneider Electric jest obecnie częścią elitarnej społeczności liderów Czwartej Rewolucji Przemysłowej, którzy zgodzili się podzielić swoją wiedzą oraz najlepszymi praktykami z przedstawicielami innych branż, obejmujących przemysł spożywczy czy elektroniczny.

- Pragną również poszerzać ekosystem innowacji, który dynamicznie się rozwija i przyspiesza wdrażanie inteligentnych technologii produkcji ­- mówi Ireneusz Martyniuk, vice president w Industry Business Schneider Electric.

Fabryka Le Vaudreuil otrzymała już znak Vitrine Industrie du Futur („Future Industry Showcase") od Alliance Industrie du Futur we Francji.

Ta cyfrowo przekształcona fabryka została otwarta 3 kwietnia 2018 roku w obecności Sébastiena Lecornu, francuskiego sekretarza stanu i ministra ds. transformacji ekologicznej i integracyjnej oraz Jean-Pascala Tricoire, chairman & CEO w Schneider Electric.

Źródło: Schneider Electric

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT