Sunex zapowiada debiut na NewConnect oraz GPW

Sunex już za miesiąc ma zadebiutować na giełdzie NewConnect, a następnie na warszawską GPW. Producent kolektorów słonecznych chce w ten sposób pozyskać fundusze na dalszy rozwój firmy oraz niezbędne inwestycje.

Sunex zapowiada debiut na NewConnect oraz GPW

"Złożyliśmy do GPW wszystkie potrzebne dokumenty i planujemy, że w ciągu miesiąca akcje Sunex zadebiutują na NewConnect. To nasz pierwszy giełdowy krok, bo w przyszłości myślimy o kolejnych emisjach akcji i przejściu na główny parkiet warszawskiej giełdy" powiedział prezes firmy Romuald Kalyciok.

"Na giełdę NewConnect trafi 2,5 proc. akcji naszej firmy o wartości od 600-700 tys. zł. Celem wejścia na NewConnect jest zdobycie doświadczenia w prowadzeniu spółki na rynku otwartym oraz uzyskanie jej rynkowej wyceny" - dodał prezes.

Sunex w pierwszym półroczu br. zanotował przychody na poziomie 14,4 mln zł, co oznacza 30-procentowy wzrost w porównaniu do 2010 r. W ubiegłym roku przychody firmy wyniosły 24 mln zł, a zysk - 218 tys. zł. W tym roku prognozy firmy mówią o przychodach w wysokości 36 mln zł i zysku rzędu 300-400 mln zł.

Aż 2/3 produkcji kolektorów z Raciborza trafia za granicę, głównie na rynki Niemiec, Francji czy Hiszpanii. Moc produkcyjna zakładu w Raciborzu to 70 tys. m2 kolektorów słonecznych. Sunex jest laureatem projektu GreenEvo, w którym Ministerstwo Środowiska wyróżnia najciekawsze firmy z polskiej branży energetyki odnawialnej i czystych technologii.

Według zapowiedzi prezesa Romualda Kalycioka, Sunex przygotowuje się do uruchomienia swojego drugiego zakładu produkcyjnego za granicą - w Rumunii lub na Białorusi, ale pod uwagę brane są także lokalizacje w Europie Zachodniej.

źródło: heliosfera.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT