Dotacja z PARP i debiut giełdowy firmy Sunex

Producent kolektorów słonecznych z Raciborza - firma Sunex, otrzymała dofinansowanie na wykonanie projektu wykorzystującego energię słoneczną do ogrzewania i chłodzenia budynków. 29 września 2011 r. ma nastąpić długo oczekiwany debiut na rynku NewConnect, a umowa z PARP jest dla Sunex znacząca z punktu widzenia przyjętej strategii wdrażania innowacyjnych produktów.

Dotacja z PARP i debiut giełdowy firmy Sunex

W komunikacie giełdowym czytamy, że spółka na NewConnect zadebiutuje z ponad 1 mil praw do akcji spółki serii C. To ważne dla rozwoju Sunex wydarzenie będzie miało miejsce zaledwie kilka dni po podpisaniu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowy na dofinansowanie.

Będzie ono opiewało na kwotę blisko 900 tys zł i ma wesprzeć powstanie inwestycji o wartości 1,5 mil zł. Projekt "Solarny system klimatyzacji i ogrzewania budynków" ma zostać zrealizowany do końca października 2012 r.

"Celem naszego nowatorskiego projektu jest stworzenie taniego, efektywnego i praktycznie bezobsługowego urządzenia pozwalającego wykorzystać energię słoneczną do klimatyzacji pomieszczeń. Prace badawcze obejmować będą m.in. przeprowadzenie teoretycznych obliczeń, zbudowanie prototypów urządzenia oraz serię testów pozwalających określić ich sprawność, wytrzymałość i wydajność" powiedział Romuald Kalyciok, prezes zarządu Sunex S.A.

"Produkt, nad którym pracujemy, będzie wykorzystywać, jako główne źródło zasilania, odnawialną energię słoneczną. Czeka nas prawdziwa rewolucja na rynku klimatyzatorów" dodaje prezes Sunex S.A.

Za sprawą dotacji z PARP i debiutu giełdowego firmy Sunex, rozbudowany zostanie dział badawczo-rozwojowy, nastąpi zatrudnienie nowych pracowników, a także zakupiona zostanie niezbędna aparatura.

Projekt, który spotkał się z dużym zainteresowaniem PARP, ma być odpowiedzią na duże zapotrzebowanie rynku na systemy klimatyzacji a jednocześnie ograniczać zużycie energii pochodzącej ze źródeł konwencjonalnych.

źródło: heliosfera.pl
zdjęcie: sunex.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT