Trwa konkurs "Lider Zielonej Energii"

Do września przyjmowane są zgłoszenia w ramach konkursu na najlepsze przykłady wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gminach. Konkurs "Lider Zielonej Energii" prowadzony jest przez Fundację Promocji Gmin Polskich w ramach projektu "Nasza Gmina Chroni Klimat".

Trwa konkurs "Lider Zielonej Energii"

Na stronie projektu eko-gminy.pl prezentowane są dobre przykłady wykorzystania OZE, do których przyczyniła się aktywność lokalnych samorządów.

W opisach dobrych praktyk biorących udział w konkursie punktowane są:

  • liczba zrealizowanych przedsięwzięć z zakresu energetyki odnawialnej,
  • posiadane dokumenty planistyczne, strategiczne i programowe uwzględniające źródła odnawialne,
  • współpraca z podmiotami pozarządowymi i prywatnymi,
  • liczba miejsc pracy, jakie powstają w wyniku inwestycji w OZE.

Projekt "Nasza Gmina Chroni Klimat" realizowany jest przez Fundację Promocji Gmin Polskich - jej komórkę edukacyjną Europejską Wszechnicę Samorządową - i jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Priorytetowego "Wspieranie realizacji programów edukacyjnych w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej oraz w ramach kampanii informacyjno-promocyjnych" - kategoria II "Energetyka Przyjazna Środowisku".

Partnerem strategicznym projektu jest Serwis Samorządowy PAP oraz eksperci z doświadczonych organizacji i instytucji zajmujących się odnawialnymi źródłami energii. Zgłoszenia do konkursu "Lider Zielonej Energii" można składać do września.

źródło i zdjęcie: samorzad.pap.pl


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT