Budowa przepompowni ścieków w Jaworznie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie rozpoczyna działania modernizacyjne sieci kanalizacyjnej. Wśród zaplanowanych prac znalazła się także budowa nowoczesnej przepompowni ścieków, mająca za zadanie transport nieczystości do oczyszczalni.

Budowa przepompowni ścieków w Jaworznie

Na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Biały Brzeg w Jeleniu powstanie nowoczesna przepompownia ścieków. Ma ona zagwarantować bezpieczny transport ścieków do oczyszczalni. Kolektory znajdujące się w rejonie ulicy Biały Brzeg to instalacje główne, doprowadzające ścieki z miasta do oczyszczalni.

"Budowa obiektu pompowni oraz kolektorów o najwyższej odporności na działanie szkód górniczych ma zagwarantować bezpieczny i ciągły przepływ ścieków. Działania mają także na celu dostosowanie infrastruktury kanalizacyjnej do realizowanego Projektu unijnego. Już niebawem tymi kolektorami popłyną także ścieki z północnych dzielnic Jaworzna, a ich wzmocnienie ma to umożliwić i ułatwić" tłumaczy prezes MPWiK Józef Natonek.

W ramach budowy przepompowni ścieków w Jaworznie powstanie nowy budynek pompowni o kubaturze blisko 800 m3, instalacje sanitarne, rurociągi tłoczne o długości ponad 1,5 kilometra, instalacje elektryczne oraz układ doprowadzający ścieki do obiektu.

Prace związane z budową przepompowni ścieków w Jaworznie mają kosztować 6 mln zł, a ich zakończenie jest planowane na połowę 2012 r.

źródło i zdjęcie: mpwik.jaworzno.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT