37 mln zł dotacji na uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej w Poznaniu

Inwestycja pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej dla ochrony zasobów wodnych w Poznaniu i okolicach - Etap II" została wsparta funduszami z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Ponad 37 mln zł otrzyma spółka Aquanet S.A. w ramach umowy podpisanej w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

37 mln zł dotacji na uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej w Poznaniu

Podpisana w Poznaniu umowa o dotacje w ramach POIiŚ jest już ósmą tego typu. Przyznanych 37 mln zł dotacji na uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej w Poznaniu wspomoże projekt, którego łączna wartość to blisko 90 mln zł.

W ramach dotowanego projektu, uregulowana ma zostać gospodarka wodno-ściekowej na terenie Poznania (rejon Ostrowa Tumskiego, Śródki, Naramowic i Starołęki) oraz w miejscowościach Borówiec, Skrzynki i Żerniki w gminie Kórnik. W ramach projektu zostanie między innymi wybudowana instalacja kanalizacji sanitarnej o długości 6,5 km oraz zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Borówcu.

Bezpośrednimi beneficjentami uregulowania gospodarki wodno-ściekowej w Poznaniu będzie przeszło 1200 osób podłączonych do nowoprojektowanej sieci kanalizacji sanitarnej. Ponadto, dzięki włączeniu miejscowości Żerniki do Poznańskiego Systemu Wodociągowego, zwiększy się liczba osób korzystających z wody do picia o jakości spełniającej wymagania normatywne o blisko 300 osób.

źródło i zdjęcie: wfosgw.poznan.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT