Powstanie system monitoringu wodociągów

Firma GE Intelligent Platforms podpisała porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej z laboratorium National Risk Management Research Laboratory przy amerykańskiej US Environmental Protection Agency (US EPA).

Powstanie system monitoringu wodociągów

System monitoringu wodociągów będzie skupiał się na połączeniu zróżnicowanych źródeł danych za pomocą platformy software’owej, która wesprze procesy decyzyjne w systemach wodociągowych. Rozwiązanie ma podnieść parametry sieci dystrybucji wody oraz jej jakość, przy obniżeniu zużycia energii o 10-15%.

"Dostępność bezpiecznej, zdatnej do spożycia wody jest podstawą zrównoważonego rozwoju gospodarczego i kulturalnego każdego społeczeństwa na świecie" - mówi Alan Hinchman z GE Intelligent Platforms. "Dzięki temu porozumieniu, GE i US EPA będą pracować z instytucjami trzecimi nad stworzeniem oczujnikowanych, w pełni opomiarowanych i programowo zarządzanych systemów do dystrybucji wody pitnej. Celem będzie optymalizacja jakości wody i obniżenie zużycia energii." Aktualnie amerykańskie systemy wodociągowe mają ok. 4-procentowy udział w całkowitym zużyciu energii w kraju.

Projekt ma na celu transfer wyników przeprowadzonych i trwających badań do rzeczywistych aplikacji. Usprawnienia będą dopracowywane i integrowane z odpowiednimi technologiami, które GE oraz PDA Design - firma zajmująca się opracowywaniem zielonych inwestycji - powiążą z sieciami sensorycznymi, bezprzewodowymi i kablowymi, wieloplatformowymi protokołami wymiany danych, czy sprzętem do sterowania w czasie rzeczywistym.

Intencją projektu jest opracowanie efektywnego i przystępnego rozwiązania do monitoringu wodociągów przewidującego i zarządzania systemami wodociągowymi. Cechy tego rozwiązania to:
- otwarta architektura komunikacyjna, obsługująca między innymi standard Ethernet;
- wsparcie dla różnych systemów, zapewniające obsługę wielu istniejących rozwiązań pomiarowych;
- skalowalność;
- rozsądne koszty poszczególnych elementów, z których może składać się system.

Sercem opracowywanej technologii ma być oprogramowanie Proficy i sterowniki PACSystems firmowane przez GE. Pierwsze testy pilotażowe systemu odbędą się jeszcze w tym roku.

źródło i zdjęcie: wodkaneko.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT