Dotacje dla mieszkańców Jaworzna na przyłączenie do kanalizacji

Nawet w wysokości 2 tys. zł mogą być przyznane dotacje dla mieszkańców Jaworzna, którzy przyłączą się do budowanej na terenie miasta nowej sieci kanalizacyjnej. Dotacje są przyznawane w ramach rozpoczętego projektu modernizacji kanalizacji o wartości ponad 200 mln zł.

Dotacje dla mieszkańców Jaworzna na przyłączenie do kanalizacji

Dotacje będą przyznawane mieszkańcom którzy przyłączą się do nowo budowanej sieci kanalizacyjnej, może to być nawet grupa 13 tys. jaworzan. "Gratyfikację finansową można wykorzystać na zakup materiałów, budowę przyłącza, pomiary geodezyjne, dokumentację powykonawczą oraz odbiór inwestycji" wyjaśnia Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Nad przygotowanym przez miasto projektem już na najbliższej sesji Rady Miejskiej pochylą się radni. Jeśli uchwała zostanie przyjęta już od początku przyszłego roku jaworznianie będą się mogli starać o otrzymanie pieniędzy. Dotacje dla mieszkańców Jaworzna na przyłączenie do kanalizacji nie będzie mogła przekroczyć 50 procent wartości całej inwestycji.

"Aby jednak wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, swoją propozycję przygotowało także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Pozostałe 50 procent kosztów inwestycji właściciel nieruchomości będzie mógł spłacać w ratach" mówi Józef Natonek, prezes MPWiK. "Zachęcam, aby każdy, kto mieszka na obszarze budowy nowej sieci kanalizacyjnej, przyszedł do nas i zapytał o szczegóły" dodaje.

Rozpoczęta modernizacja kanalizacji pochłonie finalnie 206 mln zł i będzie największą tego typu inwestycją w Jaworznie. Po jej zrealizowaniu miasto otrzyma 86 km nowej kanalizacji, 4 km instalacji wodociągowej, 14 tłoczni i przepompowni oraz stacja uzdatniania wody.

Na całość inwestycji modernizacji kanalizacji MPWiK pozyskał 110 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Aby prace prowadzone w ramach przedsięwzięcia posuwały się sprawnie i systematycznie przedsiębiorstwo uzyskało także preferencyjną pożyczkę w wysokości 30 mln z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło i zdjęcie: mpwik.jaworzno.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT