Milionowe inwestycje w sieci kanalizacyjne w Montevideo

Inter-American Development Bank (IDB) przyznał dodatkowe fundusze na modernizację sieci kanalizacyjnej w Montevideo. Dzięki temu projektowi ma skorzystać blisko 40 tys. osób, które będzie mogło korzystać z usług sanitarnych. Dotacja sięga blisko 43 mln USD.

Milionowe inwestycje w sieci kanalizacyjne w Montevideo

Inter-American Development Bank (IDB) zatwierdził dodatkowe środki finansowe w wysokości 42,8 mln USD dla w stolicy Urugwaju Montevideo. Pozwolą one na poprawę jakości życia około 40 tys. mieszkańców.

Projekt inwestycji w sieci kanalizacyjne w Montevideo, wspomaga program poprawy warunków środowiskowych w zatokach i plażach w mieście.

Gmina Montevideo wykorzysta przyznane dotacje w celu rozszerzenia zasięgu modernizacji kanalizacji sanitarnej i kanalizacji burzowej, a przez to zwiększy się ilość oczyszczonych ścieków, a także poprawi się jakość zarządzania kanalizacją sanitarną i deszczową.

Projekt obejmuje budowę i modernizację istniejącej kanalizacji, budowę systemu unieszkodliwiania zrzutu ścieków do Zatoki Montevideo, przesiedlenia rodzin mieszkających na terenach objętych robotami oraz poprawę w zakresie zarządzania systemem kanalizacji.

W wyniku realizacji projektu, wszystkie ścieki obecnie odprowadzane do zatoki będą odpowiednio oczyszczane. Ponadto, powierzchnia pokrycia siecią sanitarną wzrośnie do 90 procent, co będzie oznaczało podniesienie jakości życia dla około 11 tys. rodzin.

Dodatkowe fundusze zapewnią także sfinansowanie budowy przepompowni ścieków.

źródło i zdjęcie: iadb.org

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT