System Muunto ukrywa kable rtv

Nieestetycznie wyglądające kable od sprzętu radiowo-telewizyjnego, to kłopot dla każdego użytkownika. System Muunto pozwala w prosty i skuteczny sposób rozwiązać problem nadmiaru kabli pod szafką z telewizorem.

System Muunto ukrywa kable rtv

Telewizor, odtwarzacz DVD, tuner satelitarny, kino domowe, wieża, głośniki… A wszystko połączone metrami kabli, które nieestetycznie plączą się pod szafką. Najlepszym sposobem na problem poplątanych kabli za telewizorem jest bezprzewodowa technologia transmisji danych (działające podobnie jak inteligentne systemy sterowania w domu).

Pozwala on całkowicie wyeliminować przewody. Ze względu jednak na wysokie ceny dostępnych urządzeń nie jest to rozwiązanie dla każdego, poza tym sama technologia HD wciąż jest na etapie rozwoju. Należy więc poszukać innego rozwiązania.

Nie da się ukryć, że najbardziej drastyczna metodą byłoby ich zamurowanie. Skucie ściany i ukrycie kabli pod zaprawą rozwiązuje wprawdzie problem, ale wymaga dużo czasu i obarczone jest sporym ryzykiem - w przypadku awarii kabla lub chęci wymiany jednego z urządzeń zmuszeni będziemy do pracy od podstaw. Wszelkiego rodzaju kable i przewody można spróbować poprowadzić wzdłuż mebli, np. za nogami stolika od telewizora. Potrzebna będzie cierpliwość i specjalne mocowania. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ale może usunąć z multimedialnego kącika trochę chaosu.

Zdecydowanie prostszym sposobem jest wykorzystanie listew maskujących - można je znaleźć we wszystkich mniejszych i większych sklepach budowlano-remontowych. Do kupienia są także specjalne rurki (w różnych kolorach i o różnych średnicach), które z łatwością wyginają się do nadanego im kształtu. Listwy i taśmy pozwalają nieco uporządkować bałagan - są widoczne, ale nie szpecą aż tak, jak wiszące luzem kable.

Odpowiednio zaprojektowane meble pozwalają całkowicie wyeliminować problem - np. kącik telewizyjny zbudowany z pomocą systemu Muunto. Specjalny panel serwisowy pozwala stworzyć idealnie równą powierzchnię zakrywającą całą ścianę, na której - dzięki prowadnicom - możemy umieścić telewizor i np. głośniki. W pustej przestrzeni panelu (głębokość ok. 10 cm) mieszczą się wszystkie przewody i tym samym pozostają poza zasięgiem wzroku.

System Muunto pozwala bez komplikacji dokładać nowe kable czy też je wymieniać. Obicia dolnych szafek, które przeznaczone są do ukrycia pozostałego sprzętu audiowizualnego, wykonywane są ze specjalnego materiału przepuszczającego wiązki podczerwieni. Dzięki temu komunikacja z urządzeniem nie jest zaburzona. Efekt jest rzeczywiście interesujący - całość wygląda estetycznie i nowocześnie.

źródło i zdjęcie: muunto.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT