Wodociągi Kieleckie podjęły współpracę z uczelnią

Wodociągi Kieleckie podjęły współpracę z kielecką uczelnią i umożliwią jej studentom odbywanie praktyk. Spółka objęła także patronatem laboratorium w Katedrze Ochrony i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu  Humanistyczno - Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wodociągi Kieleckie podjęły współpracę z uczelnią

"Jesteśmy szczególnie zainteresowani kierunkami na kieleckich uczelniach związanymi z ochroną środowiska, badaniami wody, ziemi, a więc wszystkim co wiąże się z działalnością naszej spółki" komentuje prezes zarządu Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.

Umowę o podjęciu współpracy Wodociągów Kieleckich i patronacie nad laboratorium w Katedrze Ochrony i Kształtowania Środowiska UJK podpisali 20 grudnia 2011 r., w imieniu Wodociągów Kieleckich prezes zarządu Henryk Milcarz i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - JM Rektor prof. Regina Renz. Wydarzenie to upamiętnia umieszczona na ścianie laboratorium tablica.

Objęcie patronatu, to kolejny etap współpracy Wodociągów Kieleckich z kielecką uczelnią. Umowa podpisana w maju 2010 r. przewiduje m.in. wspólne organizowanie seminariów, konferencji i sympozjów, wydawanie publikacji i opracowań naukowych, wymianę doświadczeń i informacji, w tym informacji naukowych.

Wodociągi Kieleckie umożliwiają studentom UJK odbywanie praktyk, wspierają też promocję kierunków studiów prowadzonych przez uniwersytet.

"Jesteśmy szczególnie zainteresowani kierunkami na kieleckich uczelniach związanymi z ochroną środowiska, badaniami wody, ziemi, a więc wszystkim co wiąże się z działalnością naszej spółki" komentuje prezes Henryk Milcarz.

źródło i zdjęcie: wod-kiel.com.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT