Satel wspiera GOPR

Już pięć lat firma Satel wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niedawno została podpisana kolejna umowa o kooperacji - producent systemów alarmowych przekazał środku na zakup stacji meteorologicznych.

Satel wspiera GOPR

W połowie czerwca 2012 r., w siedzibie Zarządu GOPR w Krynicy, została podpisana kolejna umowa o współpracy z producentem urządzeń i systemów alarmowych. Tym razem przekazane przez firmę Satel środki zostały wykorzystane do zakupu stacji meteorologicznych. Dziesięć stacji przekazuje za pomocą połączeń internetowych aktualne warunki pogodowe z częstotliwością aktualizacji od 5 minut do 1 godziny. Informacje te dotyczą: temperatury, wilgotności, prędkości, kierunku i porywów wiatru, ciśnienia oraz opadów. Obecnie z tych informacji korzystają głównie ratownicy GOPR.

Docelowo, na stronie internetowej GOPR zostanie umieszczony program, po którego uruchomieniu i wybraniu punktu lokalizacji stacji każdy użytkownik będzie mógł zapoznać się z aktualnymi warunkami pogodowymi.

Dzięki współpracy Satel z GOPRem zamontowane zostaną stacje, które ułatwią ratownikom prognozowanie zagrożeń lawinowych w okresie zimowym szczególnie w Grupach: Karkonoskiej, Bieszczadzkiej, Beskidzkiej i Wałbrzysko-Kłodzkiej.

źródło i zdjęcie: Satel

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT