100 lat działalności sądeckich wodociągów

Uroczysta sesja połączonych rad miasta i gmin Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej, Nawojowej i Starego Sącza, była częścią obchodów 100 lat działalności sądeckich wodociągów. Podczas sesji prezes Wodociągów Sądeckich - Janusz Adamek, przedstawił historię budowy wodociągów i systemu kanalizacyjnego na terenie miasta i pobliskich gmin.

100 lat działalności sądeckich wodociągów

W trakcie wystąpienia podczas obchodów 100 lat działalności sądeckich wodociągów, prezes szczególnie podkreślił rolę obecnej kanalizowania Nowego Sącza i gmin udziałowców. Inwestycja jest jedną z większych w kraju, a na pewno największą w dziejach Sądecczyzny.

Spółka Sądeckie Wodociągi odebrała szereg listów gratulacyjnych oraz Złoty Dukat, nagrodę ustanowioną kilka lat temu przez prezydenta Ryszarda Nowaka.

Po sesji miała miejsce promocja pamiątkowej księgi poświęconej historii wodociągów sięgającej do czasów rządów w burmistrza Władysława Barbackiego, który rozpoczął wodociągowanie miasta.

Obchody jubileuszu przedsiębiorstwa komunalnego z Nowego Sącza trwały trzy dni. Organizacja obchodów kosztowała blisko milion złotych, koszt imprez rozrywkowych pokryli sponsorzy, zaś konferencję sfinansowano ze środków unijnych przeznaczonych na promocję.

Na jeden dzień obchodów 100 lat działalności sądeckich wodociągów przewidziano atrakcje dla mieszkańców Nowego Sącza. Z tej okazji na rynku miasta pojawiła się scena, na której od rana występowały grupy muzyczne, taneczne i akrobatyczne. Był także dmuchany plac zabaw, w którym mogli się bawić najmłodsi, i tarcze do strzelania, do których zapraszano nieco starszych. Był także pokaz straży pożarnej i wieczorny koncert zespołu Kombi, w trakcie którego wystrzelono w niebo sztuczne ognie.

źródło i zdjęcie: gazetakrakowska.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT