Wodociągi Kieleckie podpisały umowę na wykonanie kanalizacji w Kielcach

Kolejną umowę na realizację projektu kanalizacji podpisano w siedzibie Wodociągów Kielecki. Dotyczy ona wykonania kanalizacji w Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny i jest jednym z siedemnastu kontraktów, największym w zakresie robót budowlanych w Kielcach w ramach wartego 550 mln zł projektu unijnego Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej.

Wodociągi Kieleckie podpisały umowę na wykonanie kanalizacji w Kielcach

Ze strony Wodociągów Kieleckich umowę podpisał prezes Henryk Milcarz, wykonawców reprezentowała przedstawicielka lidera zwycięskiego konsorcjum Agata Pawlak-Molewska, wiceprezes spółki MOLEWSKI.

"Nie jesteśmy nowicjuszem na rynku inwestorskim. Zrealizowaliśmy wielki projekt rozbudowy oczyszczalni za prawie 260 mln zł. Przeszliśmy wtedy swoisty chrzest bojowy z wielkimi koncernami międzynarodowymi i wiemy, że lepiej jest pracować niż się boksować" powiedział po podpisaniu umowy prezes Milcarz.

Firma MOLEWSKI Spółka z o.o. w Chodczu złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu "Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w mieście Kielce oraz systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Gminie Sitkówka-Nowiny".

Nową kanalizację otrzymają m.in. mieszkańcy kieleckich dzielnic Gruchawka, Niewachlów, Dyminy i Posłowice. Konsorcjum firmy MOLEWSKI zaproponowała najtańszą spośród 13 ofert, spełniającą wymogi formalne i ta oferta została przyjęta. Opiewa na 49 mln 778 tys. zł.

Wykonanie kanalizacji w Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny jest jednym z siedemnastu kontraktów, największym w zakresie robót budowlanych w Kielcach w ramach wartego 550 mln zł projektu unijnego Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej.

Program współfinansowany jest przez Fundusz Spójności UE, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Długość budowanej sieci kanalizacji sanitarnej w tym kontrakcie wynosi 54,7 km, sieci wodociągowej - 1,4 km.

źródło i zdjęcie: wod-kiel.com.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT