Montaż wkładu kominowego w szachcie kominowym

Wkład kominowy do kotła kondensacyjnego można zamontować niezależnie od wentylacji pomieszczenia. Przygotowany przez firmę Jeremias poradnik opracowany został na przykładzie systemu kominowego TWIN-PL wraz z EW-PPS w szachcie kominowym.

Montaż wkładu kominowego w szachcie kominowym

Montaż wkładu kominowego w szachcie kominowym krok po kroku

Montaż pionowej części systemu Jeremias PPS, rozpoczynamy od zainstalowania kolana 87° z podporą i szyną mocującą o numerze katalogowym 130-PP06 w kanale/szachcie kominowym. Po zainstalowaniu elementu bazowego (kolana) w kanale/szachcie kominowym, od góry wprowadzamy rury spalinowe (elementy długościowe) o długościach np.: 2 m (nr. kat. 130-PP339).

Pierwszy etap montażu wkładu kominowego w szachcie kominowym fot. Jeremias

 

Rury należy wyśrodkować w kanale/szachcie kominowym za pomocą obejm montażowych (nr. kat. 130-PP40) w odstępach co 2 metry. Należy pamiętać, by podczas łączenia rur i kształtek używać środka poślizgowego Jeremias ALBI-PASTA30. Ułatwia on montaż i gwarantuje właściwe połącznie elementów miedzy sobą. Ostatnią rurę docinamy/dopasowujemy do właściwej długości biorąc pod uwagę wymiar/wysokość zakończenia komina PP o numerze katalogowym 130-PP837 i minimalną długość rury powyżej zakończenia. Zakończenie komina PP montujemy na kominie za pomocą kołków rozporowych dodatkowo uszczelniając je masą uszczelniającą.

Drugi etap montażu wkładu kominowego w szachcie kominowym fot. Jeremias

Podłączenie kotła kondensacyjnego do części pionowej komina, realizujemy za pośrednictwem powietrzno-spalinowego systemu Jeremias TWIN-PL, który umożliwia niezależną pracę kotła od powietrza kotłowni. Budowę odcinaka horyzontalnego/czopucha, rozpoczynamy od przyłączenia rury koncentrycznej np.: o długości 0,5 m (nr kat. TWPL14) do systemu jednościennego PPS zainstalowanego w kanale kominowym. Na rurze montujemy rozetę uszczelniającą miejsce włączania rury do kanału/szachtu kominowego. Elementem przyłączającym system bezpośrednio do kotła, może być trójnik podłączeniowy kolana 87° umożliwiający rewizję systemu, o numerze kat. TWPL308 lub kolano 87° z rewizją. Instalacja kominowa wykonana w ten sposób, umożliwia odprowadzenie spalin na zewnątrz budynku z jednoczesnym dostarczeniem świeżego powietrza do komory spalania kotła kondensacyjnego.

Trzeci etap montażu wkładu kominowego w szachcie kominowym fot. Jeremias

 
Cały proces montażu wkładu kominowego w w szachcie kominowym zaprezentowano również na filmie
 

źródło i zdjęcia: Jeremias

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT