Jak skrócić rurę izolowaną do systemu kominowego?

Skracanie rury izolowanej do systemu kominowego nie wymaga użycia trudno dostępnych narzędzi. Stosując się do instrukcji, cały proces przebiegnie szybko i sprawnie.

Jak skrócić rurę izolowaną do systemu kominowego?

Proces skracania rury izolowanej krok po kroku

Proces skracana przedstawiono na przykładzie rury Jeremias DW-ECO 2.0 i DW-FU.

Krok pierwszy. Przy pomocy miary należy zaznaczyć długość odcinka rury, który należy odciąć. Zaznaczone długości można obrysować przy użyciu tektury, w którą standardowo pakowane są odcinki proste rur Jeremias.

Rysowanie linii cięcia na rurze izolowanej fot. Jeremias

Krok drugi. Przy użyciu szlifierki kątowej wykonujemy dokładne cięcie tylko zewnętrznego płaszcza rury. Wykonując tą czynność należy upewnić się, że w szlifierce zamontowana została tarcza do cięcia stali nierdzewnej.

Przecinanie rury po zaznaczonej uprzednio linii fot. Jeremias

Krok trzeci. Pozostałą izolację z wełny mineralnej wycinamy przy użyciu noża na wymiar głębokości osadzenia. Wycięte kawałki izolacji pozwolą na użycie ich w późniejszym etapie jako szablon wypełnienia.

Wycinanie zbędnej (na tym etapie) wełny fot. Jeremias

Krok czwarty. Wyciągamy rurę wewnętrzną i przygotujemy ją do skracania. Przy pomocy miary zaznaczamy długość odcinka rury, który należy odciąć i podobnie jak w przypadku płaszcza zewnętrznego przy użyciu tektury obrysowujemy zaznaczone punkty na boku rury.

Przygotowanie rury wewnętrznej do cięcia fot. Jeremias

Krok piąty. Przy użyciu szlifierki, w której zamontowana jest tarcza do stali nierdzewnej wykonujemy dokładne cięcie oraz usuwamy zadziory na całej powierzchni cięcia rury.

Cięcie rury wewnętrznej po zaznaczonej linii fot. Jeremias

Krok szósty. Na wycięte kawałki izolacji (szablon) nakładamy rurę i całość wciskamy w płaszcz zewnętrzny rury. Na wycięte kawałki izolacji (szablon) nakładamy rurę i całość wciskamy w płaszcz zewnętrzny rury.

Umieszanie rury wewnętrznej w płaszczu fot. Jeremias

Krok siódmy. Wkładamy uciętą rurę spalinową do płaszcza zewnętrznego. Po odwróceniu odcinka rury wyciągamy nasz szablon z wełny. Tak przygotowaną przez nas rurą możemy łączyć ze sobą kolejne odcinki rur systemu kominowego.

Usuwanie szablonu z wełny z dociętej rury izolacyjnej fot. Jeremias
 

źródło i zdjęcia: Jeremias

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT