Laboratorium KAN dofinansowane ze środków unijnych

Spółka KAN, producent i dostawca nowoczesnych instalacji wodnych i grzewczych, otrzyma unijne dofinansowanie na działalność badawczo-rozwojową. Dotacja zasili rozbudowę firmowego laboratorium.

Laboratorium KAN dofinansowane ze środków unijnych

Spółka KAN pozytywnie przeszła ocenę merytoryczną w unijnym konkursie wspierającym działalność badawczo-rozwojową podlaskich firm w ramach RPO. Dzięki temu wart ponad 2 442 tys. zł projekt "Wzrost innowacyjności przedsiębiorstwa KAN poprzez rozbudowę działu badawczo-rozwojowego" zostanie dofinansowany przez Unię Europejską kwotą blisko 993 tys. zł.

Dotację przeznaczymy na rozbudowę laboratorium naukowo-badawczego, dzięki czemu zwiększymy jego wydajność i będziemy mogli zintensyfikować prace badawcze nad naszym sztandarowym produktem - systemem KAN-therm, mówi Wojciech Nietupski, dyrektor ds. wdrożeń w KAN. Pieniądze z dotacji w większości zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu laboratoryjnego, a rozbudowa na pewno przełoży się na zwiększenie częstotliwości wdrażania nowych produktów do sprzedaży, poprawi ich i tak już wysoką jakość i walory użytkowe, a przede wszystkim pozwoli na zwiększenie konkurencyjności systemu.

W KAN wszystkie elementy systemu muszą przejść cykl szczegółowych badań zanim zostaną oficjalnie wprowadzone do obrotu. Kontrola wytwarzanych elementów odbywa się zarówno na etapie wytwarzania jak i na bieżąco w zakładowym laboratorium badawczym, mówi Nietupski. Nowoczesna, profesjonalna aparatura badawcza pozwala na ciągłe monitorowanie produkcji, badanie parametrów technicznych rur i kształtek oraz umożliwia długoterminowe badania wytrzymałościowe.
Uzyskane w laboratorium KAN wyniki badań są honorowane przez największe jednostki certyfikujące w Europie (KIWA, DVGW, itp.).

źródło i zdjęcie: KAN

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT