Nowy system KAN-therm Push Platinum

Na tegorocznych poznańskich targach Instalacje 2012 miała miejsce premiera najnowszego systemu instalacyjnego spółki Kan - KAN-therm Push Platinum. Oferując szeroki zakres dostępnych wielkości, umożliwia realizację instalacji wodnych i grzewczych w każdym domu.

Nowy system KAN-therm Push Platinum

System KAN-therm grupy KAN na rynku jest już od wielu lat. Z powodzeniem można go stosować w instalacjach z bieżącą wodą, a także do ogrzewania czy systemów przeciwpożarowych.

Innowacyjny produkt spółki - system KAN-therm Push Platinum, oprócz znanej z wcześniejszych wersji jakości, posiada dodatkowe walory, niespotykane dotąd na rynku: jest wyjątkowo trwały, a jednocześnie wygodny w montażu i niezawodny w użytkowaniu. Można się było o tym przekonać podczas ostatnich poznańskich targów Instalacje 2012, kiedy nowy system KAN został zaprezentowany po raz pierwszy. 

"Główną atrakcją naszego stoiska był konkurs na jak najszybsze złożenie systemu KAN-therm Push Platinum: obcięcie kawałka rury Platinum, przygotowanie jej do połączenia oraz naciągnięcie na złączkę" opowiada Jan Kaczan, wiceprezes spółki KAN.

W konkursie wzięło udział prawie tysiąc instalatorów obecnych na targach, a zwycięzcą okazał się Adam Piotrowski, który wykonał zadanie w 14,82 sekundy i wygrał komplet narzędzi elektrycznych o wartości 10 tysięcy złotych.

"Już sam wynik świadczy o tym, jak szybki i prosty w montażu jest nowy system KAN, a to bardzo ważne z punktu widzenia osoby, która wykonuje instalację" mówi zwycięzca. "Mam do czynienia z systemami KAN-therm od dawna i muszę przyznać, że na tle konkurencji wypadają one bardzo dobrze" dodaje.

System KAN-therm Push Platinum jest wygodny w montażu  dzięki zastosowaniu wielowarstwowej rury Platinum, utrzymującej nadany kształt. Ta właściwość materiału umożliwia dowolne profilowanie trasy rurociągów. Z kolei szeroki zakres dostępności rur Platinum w popularnych średnicach 14, 18, 25, 32 mm umożliwia realizację każdej instalacji wodnej i grzewczej w budynkach jedno- a także wielorodzinnych.

Kolejna cecha innowacyjnego systemu to niezawodność, dzięki zastosowaniu, samouszczelniającego się połączenia typu KAN-therm Push & Seal, nie wymagającego zastosowania pierścieni uszczelniających złączki (o-ringów).

Laserowe zgrzewanie warstwy aluminium aż ośmiokrotnie redukuje wydłużenie termiczne rury oraz zabezpiecza instalację przed przenikaniem tlenu, powodującego korozję metalowych części. Trwałość nowego systemu jest poddawana testowi KAN-therm T50, symulującemu 50 lat eksploatacji, przeprowadzonym w międzynarodowym laboratorium  certyfikującym spółki.

źródło i zdjęcie: Kan

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT