Konkursowe testy systemu instalacyjnego KAN

Targowe prezentacje swojego najnowszego systemu instalacyjnego spółka KAN łączy z testami w formie międzynarodowego konkursu. Po premierze na poznańskich targach "Instalacje 2012", firma kontynuuje prowadzenie konkursu na targach zagranicznych.

Konkursowe testy systemu instalacyjnego KAN

Nowatorski system instalacyjny KAN-therm Push Platinum, oprócz znanej z wcześniejszych wersji jakości, jest wyjątkowo trwały, wygodny w montażu i niezawodny w użytkowaniu. Najlepszym sposobem, by się o tym przekonać okazał się organizowany przez KAN konkurs na jak najszybsze jego złożenie. Zadanie konkursowe polega na obcięciu kawałka rury Platinum, przygotowaniu jej do połączenia oraz naciągnięciu pierścienia zaciskowego na złączkę. W pierwszej edycji konkursu w Poznaniu wzięło udział niemal tysiąc instalatorów obecnych na targach. Zwycięzca przeprowadził swoją próbę w czasie poniżej 15 sekund.

Dotychczasowe osiągnięcia w szybkości montażu w systemie KAN-therm Push Platinum

Konkursowe testy systemu instalacyjnego KAN okazały się bardzo dobrym pomysłem. Firma KAN postanowiła kontynuować konkurs na najważniejszych dla branży międzynarodowych imprezach targowych, między innymi na majowych Targach Aqua-Therm w Kijowie oraz targach "Woda i Ciepło" w Mińsku. Dotychczas najlepsi w montażu systemu KAN byli instalatorzy białoruscy, którzy wykonali zadanie w 12 sekund. Na trzecim miejscu, za Polakami, znaleźli się przedstawiciele Ukrainy z wynikiem 18 sekund.

Montaż w systemie KAN-therm Push Platinum - konkurs w MińskuJuż sam wynik świadczy o tym, jak szybki i prosty w montażu jest nowy system KAN, a to bardzo ważne z punktu widzenia osoby, która wykonuje instalację, podkreślali zwycięzcy. Warto śledzić ten konkurs, bo będziemy kontynuowali go przez cały rok, na kolejnych imprezach targowych. Jest więc szansa na poprawienie wyniku, zapowiedział wiceprezes Grupy KAN - Jan Kaczan.

System KAN-therm Push Platinum jest wygodny w montażu, dzięki zastosowaniu wielowarstwowej rury Platinum, utrzymującej nadany kształt. Właściwość ta umożliwia dowolne profilowanie przebiegu rurociągów. Szeroki zakres rozmiarów rur Platinum - w popularnych średnicach 14, 18, 25, 32 mm - umożliwia realizację każdej instalacji wodnej i grzewczej w budynkach jedno- czy wielorodzinnych.

Niezawodność systemu zapewnia zastosowanie samouszczelniającego się połączenia, nie wymagającego zastosowania pierścieni uszczelniających złączki. Zgrzewanie laserowe warstwy aluminium aż ośmiokrotnie redukuje wydłużenie termiczne rury oraz zabezpiecza przed przenikaniem tlenu, który powoduje korozję metalowych części instalacji. Trwałość nowego systemu poddano testowi KAN-therm T50, który symuluje 50 lat eksploatacji. Test został przeprowadzony w międzynarodowym laboratorium certyfikującym spółki.

Za nowy system instalacyjny KAN-therm Push Platinum spółka KAN została uhonorowana prestiżową nagrodą Złotego Instalatora 2011. Produkt jest obecny na rynku polskim, trafił też na rynki wschodnie (rosyjski, ukraiński, białoruski, litewski, łotewski, estoński) i południowe (węgierski, kraje bałkańskie).

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy KAN, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: KAN

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT