KAN-therm ultra LINE: niezawodny system dla ogrzewania, chłodzenia i wody pitnej

Inwestorzy, instalatorzy oraz najemcy lokali kładą duży nacisk na prawidłową eksploatację instalacji grzewczych i wodociągowych oraz ich niezawodność. Ważne są dla nich funkcjonalność i komfort użytkowania zastosowanych rozwiązań, a także udzielana gwarancja.

KAN-therm ultra LINE: niezawodny system dla ogrzewania, chłodzenia i wody pitnej

15 lat gwarancji na instalację

Profesjonalny montaż systemu zgodny z przepisami budowlanymi oraz przekazanie lokalu do użytkowania to jedno, ale równie ważna jest gwarancja udzielana przez producenta. Wszystkie rozwiązania KAN objęte są standardową 10-letnią gwarancją, z jednym wyjątkiem, który zapewnia jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.

System KAN-therm ultra LINE wyróżnia się uniwersalnością i wielofunkcyjnością. Można w nim stosować różnego rodzaju rury, takie jak: PERTAL2 z warstwą aluminium, PEXC i PERT2 z warstwą EVOH, oraz kształtki o tej samej konstrukcji, dostępne w wersji mosiężnej lub PPSU, a także symetryczną tuleję PVDF.

Charakterystyczną cechą tego systemu jest bezoringowa konstrukcja kształtek i symetryczna tuleja, które zapewniają wysoką odporność na błędy montażowe oraz proces starzenia się materiałów podczas eksploatacji instalacji.

Rury PERTAL2 z warstwą aluminium, PEXC i PERT2 z warstwą EVOH, wykonane z wysokiej jakości polietylenu, cechują się dużą wytrzymałością.

Dzięki temu system KAN-therm ultra LINE charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa montażu i eksploatacji oraz trwałością.

Stosując system KAN-therm ultra LINE w ogrzewaniu, chłodzeniu czy zaopatrzeniu w wodę w budynku indywidualnym (niekomercyjnym), możesz uzyskać przedłużoną gwarancję do 15 lat. Jednym z warunków jest montaż systemu przez wykwalifikowanego specjalistę, zgodnie z przepisami budowlanymi.

Oprócz gwarancji, istotnym aspektem jest zaufanie do materiałów użytych w instalacji.

Wszystkie elementy systemu KAN-therm ultra LINE posiadają certyfikaty i atesty, co oznacza pewność, że produkt został wykonany zgodnie z wszelkimi wymaganiami.

Instalacja trójnikowa czy rozdzielaczowa?

System KAN-therm ultra LINE z powodzeniem można stosować do montażu instalacji grzewczych zarówno trójnikowych, jak i rozdzielaczowych.

Instalacja trójnikowa jest bardziej ekonomiczna w porównaniu do rozdzielaczowej, ponieważ wymaga mniejszej ilości rur.

System rozdzielaczowy przypomina system ogrzewania płaszczyznowego. Umożliwia podłączenie każdego grzejnika bezpośrednio do rozdzielacza umieszczonego za źródłem ciepła.

Tego rodzaju montaż eliminuje potrzebę stosowania kształtek w warstwie posadzki, co zmniejsza ryzyko ewentualnych awarii.

Wymaga to jednak większej ilości rur, jednocześnie ograniczając liczbę kształtek. Szczegółowe informacje można znaleźć w Poradniku Projektanta i Wykonawcy KAN.

Czysta woda o niezmienionym smaku

Jednym z kluczowych aspektów użytkowania systemu KAN-therm ultra LINE jest jego neutralność wobec cieczy przepływających przez rury. Jest to szczególnie istotne w systemach zaopatrzenia w wodę.

Wszystkie elementy systemu posiadają atesty higieniczne, które potwierdzają brak wpływu na jakość wody pitnej.

Gładka wewnętrzna powierzchnia rur i kształtek eliminuje ryzyko osadzania się kamienia i zanieczyszczeń, co pozytywnie wpływa na jakość wody.

Od ponad 30 lat dostarczamy wysokiej jakości produkty i rozwiązania, które znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych, chłodniczych, wodociągowych oraz przemysłowych.


Źródło i zdjęcia: KAN Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT