Firma Kan z tytułem Pracodawcy Przyjaznego Edukacji

Producent nowoczesnych systemów instalacyjnych wodnych i grzewczych - firma Kan, została wyróżniona tytułem Pracodawcy Przyjaznego Edukacji za wkład w rozwój szkolnictwa zawodowego. Jest ono efektem działań mających na celu kształcenie przyszłych fachowców już na etapie szkolnym.

Firma Kan z tytułem Pracodawcy Przyjaznego Edukacji

Statuetki "Pracodawca Przyjazny Edukacji" ustanowił prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski w dowód uznania dla tych, którym leży na sercu kształcenie przyszłych fachowców na jak najwyższym poziomie. Spółka Kan ma na tym polu wiele dokonań: prócz profesjonalnego programu "Praktyki w Kan - ułatwimy Ci start w przyszłość", adresowanego do studentów, organizuje też praktyki dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku.

Spółka Kan z Kleosina koło Białegostoku została wyróżniona otrzymując nagrodę "Pracodawcy Przyjaznego Edukacji".

"Kształcenie pracowników to lata pracy, dlatego Kan aktywnie współpracuje z uczelniami i szkołami zawodowymi oraz technicznymi, które są kuźniami przyszłych kadr" mówi Jan Kaczan, wiceprezes grupy Kan.

Współpraca to też spotkania w szkołach, udział w konferencjach technicznych, czy w targach pracy Forum Szkół .W ten sposób spółka chce nakłonić młodzież białostockich szkół średnich do wybierania ścieżki edukacji dającej większe szanse na przyszłe zatrudnienie.

Statuetki "Pracodawca Przyjazny Edukacji" zostały wręczone podczas ogólnopolskiej konferencji zawodowej "Kształcenie zawodowe - egzaminy zewnętrzne - rynek pracy" w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku.

Konferencja odbyła się po raz ósmy i została objęta honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Krystynę Szumilas. MEN przygotowuje nowe przepisy, które od nowego roku szkolnego mają zacieśnić współpracę szkół zawodowych i przedsiębiorców.

źródło i zdjęcie: Kan

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT