Jaki wybrać centralny odkurzacz wodny?

Odkurzacze wodne świetnie radzą sobie z kurzem i innymi zanieczyszczeniami, pozwalając na utrzymanie porządku w domu. Jeszcze efektywniejsze od urządzeń przenośnych są jednak wodne odkurzacze centralne, które zapewniają optymalną wygodę użytkowania i oszczędność czasu. Jaki wybrać odkurzacz wodny? Na jakie czynniki w szczególności zwrócić uwagę? 

Jaki wybrać centralny odkurzacz wodny?

Sposób działania centralnego odkurzacza wodnego

Odkurzacz centralny wodny cechuje się tym, że podłącza się go do centralnego przewodu kanalizacyjnego. Tym samym automatycznie opróżniane są z niego zanieczyszczania bez żadnej ingerencji ze strony człowieka. Korzyścią jest także wodna separacja zanieczyszczeń. To dzięki niej zbiornik praktycznie wcale nie musi być otwierany, co znów przekłada się na oszczędność czasu.

Minimum eksploatacji to także brak filtra w urządzeniu. Dzięki temu rezygnuje się z konieczności wymiany, która w przypadku innych urządzeń nie tylko jest niepotrzebnym obowiązkiem, ale jest również kosztowna.

Pomimo powyższych zalet w Internecie często pojawia się pytanie: czy i kiedy warto kupić odkurzacz wodny. Odpowiedź jest twierdząca dlatego, że takie urządzenie ma bardzo wysoką moc ssania oraz gwarantuje łatwą obsługę. Dzięki temu dbanie o czystość w domu staje się wręcz przyjemne.

Wybór centralnego odkurzacza wodnego

Dobór takiego urządzenia uzależniony jest od kilku czynników. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, do jakiej powierzchni będzie on dedykowany, jak długa może być maksymalnie instalacja oraz ile może mieć punktów ssących?

Warto przyjrzeć się bliżej mocy ssącej, aby nie była zbyt niska. Seria Aquamatic ECOMAX to moc od 1750 W do 3500 W. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb oraz wielkości domu, w którym ma być zainstalowane takie urządzenie.

Niebagatelne znaczenie będzie odgrywał także pobór prądu. W dobie rosnących rachunków istotne znaczenie ma to, aby cały system działał maksymalnie oszczędnie. W przypadku urządzeń ECOMAX można liczyć na zmniejszenie zużycia prądu od 30 do nawet 70% i to bez rezygnacji ze skuteczności i efektywności sprzątania.

Centralny odkurzacz wodny a alergie

Wiemy już, jaki odkurzacz wodny z filtrem wybrać oraz na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji. Co jednak z osobami, dla których skuteczne usuwanie kurzu z domu jest szczególnie istotne? Czy taki odkurzacz dla alergika to rzeczywiście dobry pomysł? Okazuje się, że tak!

Trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że zwykłe modele tak naprawdę wydmuchują cząstki kurzu na zewnątrz. Stale więc pojawiają się one w powietrzu, przez co nawet częste i regularne sprzątanie może nie przynieść ulgi osobie uczulonej na roztocza kurzu domowego.

Dlatego też odkurzacz centralny jest najlepszym sposobem, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Są one wciągane przez rurę ulokowaną w ścianie i trafiają bezpośrednio do zbiornika, najczęściej umieszczonego w kotłowni, a następnie nieczystości są wydalane razem z wodą do kanalizacji.

W przypadku alergików na jeszcze większą uwagę zasługują opisywane w tym artykule wodne odkurzacze centralne. Wynika to z ich bezobsługowego działania, dzięki czemu alergik na żadnym etapie nie ma kontaktu z zanieczyszczeniami. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie wymagają one także zastosowania filtrów, co również eliminuje kontakt z roztoczami.

Odpowiedź na pytanie, jaki centralny odkurzacz wodny wybrać jest złożona. Na szczęście w ofercie ECOMAX są dostępne różne warianty tego typu urządzeń, o różnej mocy i różnym metrażu, na którym mogą pracować.

Źródło i zdjęcia: ECOMAX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT