Jak łatwo utrzymać porządek w domu?

Jak utrzymać porządek w domu? To bolączka wielu osób, szczególnie tych, które nie mają na co dzień zbyt dużo czasu. Okazuje się jednak, że pomaga w tym przede wszystkim nowoczesna technologia oraz urządzenia przyspieszające sprzątanie.

Jak łatwo utrzymać porządek w domu?

Sprawdzone sposoby na porządek w domu

Wiesz, że nie lubisz sprzątać? Wszyscy domownicy mają sporo obowiązków, a w wolnym czasie wolą relaksować się, a nie poświęcać czas na obowiązki domowe? Jeśli tak, to warto pomyśleć o tym jeszcze na etapie projektowania domu. Wówczas można bowiem wdrożyć rozwiązania pozwalające na to, aby zaoszczędzić na sprzątaniu naprawdę sporo czasu.

Już na początkowym etapie warto rozważyć rekuperatory. To mechaniczna wentylacja powietrza z odzyskiem ciepła, która oczyszcza powietrze trafiające do domu z zanieczyszczeń, w tym m.in. z kurzu i roztoczy. Tym samym już na wstępie ogranicza się ilość zabrudzeń trafiających do domu, co będzie miało istotne znaczenie dla częstotliwości sprzątania.

Wentylacja mechaniczna ma również tę zaletę, że nie wysusza powietrza, a zmniejsza ilość kurzu w pomieszczeniach. Aby jednak spełnić ten warunek, rekuperator musi być dobrany w odpowiedni sposób

Łatwe sprzątanie dzięki centralnemu odkurzaczowi

Jedną z najbardziej uciążliwych czynności dla wielu osób ‑ zwłaszcza w dużych domach ‑ jest odkurzanie. Okazuje się jednak, że istnieje sposób, aby obowiązek ten był łatwy, szybki i efektywny. Pozwalają na to odkurzacze centralne z przewodami zamontowanymi w ścianach, które odprowadzają zanieczyszczenia do specjalnego zbiornika zazwyczaj umieszczonego w kotłowni. Tym samym wystarczy zastosowanie rury ssącej podłączonej do otworu w pomieszczeniu, aby sprawnie pozbyć się zabrudzeń.

W przypadku alergików jeszcze lepiej sprawdzi się natomiast centralny odkurzacz wodny. Takie urządzenie jest praktycznie bezobsługowe i eliminuje konieczność kontaktu z zanieczyszczeniami. Nie trzeba też wymieniać w nim filtra, co wiąże się z dodatkową oszczędnością. Odkurzacz centralny jest więc świetnym sposobem na czysty dom, który będzie maksymalnie łatwy w sprzątaniu.

Centralne odkurzacze mogą współpracować również z takimi urządzeniami, jak roboty sprzątające. Te ostatnie to samojezdne maszyny, które nie tylko odkurzają, ale mogą także mopować podłogi. Pozwala na to urządzenie Robot Vactronic dostępne w ofercie ECOMAX, które całkowicie eliminuje konieczność samodzielnego odkurzania. Wszystko dzięki temu, że sprzęt działa autonomicznie oraz automatycznie oddaje zanieczyszczenia do stacji dokującej. Tym samym możesz cieszyć się czystym domem bez większego wysiłku.

Robot Vactronic współpracuje z centralnym odkurzaczem. 

Jak ułatwić pranie?

Okazuje się, że nowoczesna technologia pozwala ułatwić również pranie, które także nie należy do przyjemnych. Przykładem jest system, taki jak Laundry Jet, pozwalający na transport brudnych ubrań i pościeli od razu do pralni, właściwie z dowolnego pomieszczenia w domu. Co ważne, jest on dostępny w kilku wariantach, dzięki czemu można dobrać go idealnie do wielkości domu i to także do tego wyjątkowo małego (tutaj polecana jest liczba do 3 portów).

Główną korzyścią takiego rozwiązania jest uniknięcie zalegania brudnego prania w pokojach. System pozwala bowiem na szybkie „pozbycie się go z pola widzenia” i ekspresowe uprzątnięcie domu.

Dobre nawyki pozwolą na utrzymanie porządku

Wymienione rozwiązania technologiczne sprawią, że w przeciągu roku można zaoszczędzić na sprzątaniu wiele godzin. Wciąż jednak trzeba pamiętać o kilku nawykach, które warto wykształtować, aby ograniczyć czas poświęcany na sprzątanie do minimum. Ważną regułą jest przede wszystkim to, aby po użyciu od razu odkładać dany przedmiot na swoje miejsce. Złotą zasadą jest też wykonywanie określonych zadań od razu, zwłaszcza, jeśli zajmą one tylko kilka minut, a także dzielenie się obowiązkami z pozostałymi domownikami.

Jest wiele sposobów na czysty dom. Część z nich najlepiej wdrożyć jeszcze na etapie projektowania budynku, co finalnie pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie wielu godzin, ale także na zadbanie o zdrowie domowników. Tym samym będą oni mogli spędzać czas w domu zdrowym, czystym i pozbawionym alergenów. A na co Ty poświęcisz zyskany w ten sposób czas?

Źródło i zdjęcia: ECOMAX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT