Węże chowane w ścianie do odkurzacza centralnego

Czy wiesz o ile możesz skrócić odkurzanie domu? Czy jest to w ogóle możliwe, żeby ta czynność nie była tak męcząca dla ciebie, a zarazem sprawiała radość dzieciom? Dowiedz się jak węże chowane wraz z odkurzaczem centralnym ułatwiają sprzątanie.

Węże chowane w ścianie do odkurzacza centralnego

Instalacja do odkurzacza centralnego może być tradycyjna, przy której chcąc odkurzać musimy podłączyć niewygodny wąż z rurą teleskopową do gniazdka albo z systemem węża chowanego w ścianie zwanym Hide a Hose, Retraflex i Chameleon.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich gniazd oraz specjalnych kolan w instalacji, możemy pozbyć się uciążliwego plączącego się i ciężkiego węża,który musimy trzymać
np. w szafie na rzecz węża, który będzie się sam chował w instalacji w ścianie, suficie lub w podłodze.

System ten gwarantuje:

  • Łatwiejsze odkurzanie
  • Więcej wolnego czasu
  • Więcej energii na rzeczy które lubisz
  • Większą chęć pomocy w sprzątaniu ze strony innych domowników
  • Mniej straconego miejsca w którym tradycyjny wąż musimy przechowywać.

Chcąc odkurzać wystarczy, że z gniazda wyciągniemy odpowiednią ilość węża potrzebną do odkurzenia danej powierzchni, podłączymy rurę teleskopową i włączymy odkurzacz centralny. Po zakończeniu odkurzania zwalniamy blokadę w gniazdku, a wąż sam się schowa w instalację.

Do tego typu instalacji przeznaczone są specjalne bardzo lekkie węże, pokryte specjalnym poślizgowym pokrowcem zabezpiecza przed porysowaniem mebli. Węże do systemów z wężem chowanym w instalacji centralnego odkurzania mogą mieć długość, aż do 15 metrów, tak więc możemy sprzątnąć dużą powierzchnię, nawet 200 m2 domu z jednego gniazda.

Dodatkowo, podczas chowania węża w instalacji następuje jego samoczynne czyszczenie, gdyż odpowiednio dobrany odkurzacz centralny robi wysokie podciśnienie, a to z kolei zapewnia idealny stan węża, który po kilku latach wygląda nadal jak nowy.

Jaki dobrać odkurzacz centralny do węży chowanych?

  • Należy zwrócić uwagę na moc jednostki ssącej, aby nie była za słaba i wytwarzała odpowiednie podciśnienie.
  • Na stronie Ecomax.pl znajdują się odpowiednie modele odkurzaczy centralnych które gwarantują prawidłową pracę systemu.
  • Niektórzy ze sprzedawców podają informacje, że każdy odkurzacz pasuje, co jest nieprawdą. Jeżeli odkurzacz źle dobierzemy, to wąż będzie chował się wolno i ulegał szybkiemu zabrudzeniu, jeśli dobierzemy go dobrze, ochroni go przed zabrudzeniem i zagwarantuje szybkie i komfortowe działanie.
  • Jeżeli odkurzacz będzie źle dobrany, wąż nie będzie się chował do końca lub w ogóle.

Decydując się na montaż instalacji centralnego odkurzania warto zainwestować w system węża chowanego, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem za granicą od wielu lat, ponieważ daje to spore oszczędność czasu oraz chętniej sięgamy po odkurzacz.

Także dzieci mają dużo frajdy z wyciąganiem i chowaniem węża, gdyż robi się to automatycznie i sprawia dużo radości. To powoduje, że częściej i chętniej po niego sięgają, a My mamy więcej czasu dla  siebie.


źródło i zdjęcia: ECOMAX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT