Nowość – stalowy system rynnowy Flamingo iQ

Flamingo iQ to kwadratowa rynna ze stali z ukrytym mocowaniem, która świetnie pasuje do wszystkich rodzajów dachów. Doskonale komponuje się zarówno z domami utrzymanymi w klasycznej stylistyce, jak i z nowoczesnymi projektami typu nowoczesna stodoła.

Nowość – stalowy system rynnowy Flamingo iQ

Flamingo iQ to nowa odsłona kultowego systemu rynnowego Flamingo, który od 15 lat zachwyca inwestorów.

Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym we Flamingo iQ jest hak ukryty. Podparcie rynny zostało tu przeniesione do jej wnętrza.

Mocowania są niewidoczne z zewnątrz, dzięki czemu Flamingo iQ z powodzeniem może konkurować z dostępnymi na rynku systemami rynnowymi z maskownicą - zarówno pod kątem estetyki, jak i ceny.

Hak ukryty dostępny jest w dwóch wariantach: mocowanych do deski czołowej oraz do krokwi.

Efekt jednolitej, idealnie gładkiej powierzchni, bez potrzeby stosowania maskownicy, wzmacnia dodatkowo podwójna wulstwa skierowana do wewnątrz rynny.

Właśnie dzięki temu rozwiązaniu, rynna jest nie tylko wyjątkowo estetyczna, ale i bardzo sztywna, co z kolei przekłada się na odporność na odkształcenia i gwarantuje, że rynna nie faluje i zawsze zachowuje nieskazitelną linię.

Flamingo iQ - kwadratowa rynna ze stali z ukrytym mocowaniem.

W ramach mocowań systemu rynnowego, do wyboru mamy w sumie pięć różnych haków, które pozwalają na dobór rozwiązania odpowiedniego do specyfiki dachu.

Dla przykładu, na większych połaciach idealnie sprawdzi się hak bednarkowy krótki, ze zmodyfikowaną, wysoką podstawą montażową.

Takie rozwiązanie zapewnia optymalną wentylację pod pasem nadrynnowym oraz umożliwia wykonanie estetycznej obróbki deski okapowej z wykorzystaniem blachy na rąbek stojący, bez ryzyka kolizji rynny z rąbkami obróbki.

System rynnowy Flamingo iQ łączy wizualną perfekcję z walorami użytkowymi. Flamingo iQ jest w stanie odebrać więcej wody niż inne stalowe rynny kwadratowe na rynku w swojej grupie rozmiarowej. 

Poradzi sobie znakomicie przy większych połaciach dachowych oraz w przypadku ekstremalnych opadów, z którymi mamy coraz częściej do czynienia na skutek zmian klimatycznych.

System pozwala obsłużyć do 180 m2 powierzchni dachu na jednym spuście w zależności od jego posadowienia.

Na poprawę drożności i szczelności systemu mają także wpływ złagodzone promienie gięcia. Dopracowany kształt rynny zapobiega odkształceniom, zapewnia lepsze doleganie uszczelki, a ponadto poprawia drożność systemu bez ryzyka osadzania się w narożnikach zanieczyszczeń, takich jak: liście czy drobne gałązki.


źródło i zdjęcia: Budmat

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT