Budmat przejmuje fińską firmę Samesor Oy

Budmat Bogdan Więcek, jedna z wiodących na polskim rynku firm specjalizujących się w branży budowlanej, zakończyła proces zakupu 100% udziałów w fińskiej firmie Samesor Oy. Jest to istotny etap w rozwoju obu przedsiębiorstw, otwierając nowe możliwości zarówno dla klientów, jak i pracowników.

Budmat przejmuje fińską firmę Samesor Oy

Samesor Oy może poszczycić się imponującą 60-letnią historią w dziedzinie maszynowej i jest znana ze specjalizacji w projektowaniu oraz produkcji zaawansowanych technologii do profilowania blach stalowych.

Przedsiębiorstwo to dostarczyło już ponad 1000 maszyn do wytwarzania blachodachówek, blach trapezowych i innych profili budowlanych na rynkach 67 krajów na całym świecie.

To strategiczne przejęcie umożliwi firmie Budmat dostęp do nowoczesnych technologii oraz unikalnej wiedzy, co pozwoli na kontynuację inwestycji w innowacyjne rozwiązania dla branży dachowej.

Z kolei dla Samesor Oy przejęcie przez tak renomowaną firmę jak Budmat otwiera drzwi do polskiego rynku oraz stwarza możliwość intensywnej ekspansji na pozostałych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Korzyścią będzie również rozwijający się rynek budowlany zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

Klienci grupy Budmat zyskają dostęp do produktów o jeszcze wyższej jakości oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a firmy budowlane będą mogły korzystać z oferty nowoczesnych maszyn dostosowanych do ich potrzeb, co znacząco przyspieszy i usprawni wiele procesów produkcyjnych.

Samesor Oy specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologii do profilowania blach stalowych.

Ponadto, integracja obu firm otwiera możliwość synergii w zakresie badań i rozwoju, co przekłada się na szybsze wprowadzanie innowacji na rynek. Współpraca między zespołami z Polski i Finlandii umożliwi również wymianę doświadczeń i wiedzy, co zapewne przyniesie korzyści obu stronom w dłuższej perspektywie czasowej.

Przejęcie Samesor Oy przez Budmat jest dowodem na ambicje firmy w zakresie ekspansji oraz dążenie do osiągnięcia pozycji lidera na europejskim rynku. To także świadczy o gotowości polskich przedsiębiorstw do inwestowania w nowoczesne technologie i rozwijania się na arenie międzynarodowej.

Podsumowując, ta transakcja stanowi istotny krok naprzód dla obu firm. Dla Samesor Oy oznacza to szansę na rozszerzenie swojej obecności w Europie, a dla Budmat - okazję do wzmocnienia pozycji lidera na rynku pokryć dachowych oraz dostępu do nowych technologii.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych informacji dotyczących integracji firm i nowych możliwości, jakie przyniesie to połączenie.


źródło i zdjęcia: Budmat

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT