Dofinansowanie do wymiany dachu z eternitu 2023/2024

Od 15 grudnia 2023 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dofinansowanie wymiany pokrycia dachowego z azbestu na budynkach rolniczych.

Dofinansowanie do wymiany dachu z eternitu 2023/2024

Aby ubiegać się o wsparcie, wnioskodawca musi posiadać zarejestrowany numer w ewidencji producentów rolnych oraz być właścicielem lub współwłaścicielem obiektu, którego dach podlega wymianie.

Dofinansowanie obejmuje tylko kompletną wymianę dachu, przy czym jego powierzchnia nie może przekraczać 500 metrów kwadratowych. Maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi 20 000 złotych.

Dlaczego należy wymienić pokrycia z azbestem?

Po pierwsze dlatego, że zgodnie z prawem azbest musi zniknąć z wszystkich budynków do końca 2033 roku, poza tym długa ekspozycja nie jest korzystna ani dla zdrowia ani dla środowiska. 

Zdjęcie eternitu z dachu należy zlecić profesjonalnej firmie, która odpowiednio wszystko zabezpieczy oraz właściwie zutylizuje szkodliwe materiały.

Co zamiast azbestu na dachu?

Warto skorzystać z dofinansowania i wymienić szkodliwy eternit na wytrzymały materiał, który posłuży długie lata. Produkty marki Budmat są wytwarzane ze stali pochodzącej z najlepszych europejskich hut, co gwarantuje jej najwyższą jakość.

Szeroka gama kolorystyczna i zróżnicowana oferta powłok pozwala dopasować materiał do potrzeb inwestorów. Na budynkach gospodarskich, w miejsce starego pokrycia, doskonale sprawdzi się ekonomiczna, lecz wysokojakościowa blacha trapezowa.

Więcej szczegółów na temat blaszanych pokryć dachowych znajdziesz na tej stronie internetowej.

Kiedy złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wnioski można składać od 15 grudnia do 12 stycznia 2024 r., wyłącznie drogą elektroniczną.

Więcej informacji o składaniu wniosków można znaleźć na stronie internetowej ARiMR.


Źródło i zdjęcia: Budmat

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT