Rozpoczęcie gigantycznej inwestycji wiatrowej w Chile

Duńska firma Vestas rozpoczęła budowę elektrowni wiatrowej o mocy 100 MW, która będzie zlokalizowana w północnym Chile w prowincji Limari. Po ukończeniu ta inwestycja wiatrowa, będzie największą elektrownią wiatrową w Chile.

Rozpoczęcie gigantycznej inwestycji wiatrowej w Chile

Aktualnie w Ameryce Łacińskiej są zainstalowane elektrownie wiatrowe uzyskujące ponad 2000 MW mocy, ale szacuje się, że do 2030 r. może to być już ponad 90 tys. MW (przy sprzyjających warunkach politycznych wpierających rozwój energetyki wiatrowej).

Prezes Vestas - Juan Araluce, stwierdza: "Od momentu podjęcia decyzji o rozbudowie elektrowni wiatrowej w Talinay Oriente, otrzymaliśmy szereg interesujących propozycji od kilku lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorstw zainteresowanych tym projektem, co w konsekwencji będzie miało znaczący wpływ na zróżnicowanie źródeł energii w Chile. W przypadku ewentualnej sprzedaży projektu w przyszłości, Vestas będzie kontynuował prace nad innymi inwestycjami w celu wsparcia i osiągnięcia swoich wewnętrznych założeń dotyczących energii odnawialnej."

Rozpoczęcie gigantycznej inwestycji wiatrowej w Chile miało miejsce w kwietniu br., a jego zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2012 r.

Marcelo Tokman, wiceprezes ds. sprzedaży Regionu Ameryki Południowej: "Wierzymy, że elektrownia wiatrowa w Talinay Oriente jest bardzo dobrą inicjatywą. Tym samym wspieramy rząd Chile zwiększając niezależność energetyczną kraju oraz udział odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym na nadchodzące lata."

źródło i zdjęcie: vestas.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT