Rozwój małych turbin wiatrowych w USA

American Wind Energy Association (AWEA) planuje wkrótce opublikować raport, który będzie zawierał szczegółowe dane jasno stwierdzające fakt znacznego rozwoju rynku małych turbin wiatrowych na terenie USA.

Rozwój małych turbin wiatrowych w USA

W porównaniu do 2009 r. nastąpił ponad 25% wzrost w ilości energii wyprodukowanej w ramach rynku małych turbin wiatrowych przy jednoczesnym ponad 50% wzroście sprzedaży. Zestawienie raportu z 2010 r. zawiera także dane o siedmiu amerykańskich producentach, których roczna sprzedaż przekroczyła 1 MW.

W raporcie znajdziemy także informacje, że blisko 8000 małych elektrowni wiatrowych zostało sprzedanych za 139 milionów Euro w samym tylko 2010 r. Mimo mniejszej ich ilości, są jednak bardziej wydajne. Daje to średni koszt instalacji małych turbin wiatrowych na poziomie 5400 $ za 1 kW.

Warto pamiętać, że rynek małych turbin wiatrowych jest w większości obsługiwanych przez producentów z tamtego regionu - udział amerykańskich firm w krajowej sprzedaży szacuje się na 83%. Producenci dostarczyli do sprzedaży łącznie ponad 50 różnych rodzajów turbin wiatrowych.

Więcej danych będzie znanych po ukazaniu się raportu Amerykańskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej (AWEA), ale już teraz można jasno stwierdzić, że małe elektrownie wiatrowe zyskują znacznie na swojej popularności. Są one coraz wydajniejsze, a ich oferta jest coraz szersza i bardziej zróżnicowana.

Rosnący w siłę rynek małych turbin wiatrowych, to także większa ilość miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych borykających się ostatnio z wysokim jak na ten region bezrobociem. Wzrost popularności rozwiązań z branży odnawialnych źródeł energii, wynika także z korzystnych warunków finansowania oraz zachęt dla podmiotów publicznych i prywatnych.

źródło i zdjęcie: cleantechnica.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT