ECO 122 - nowy model turbiny wiatrowej od Alstom

Alstom wprowadził nowy model turbiny wiatrowej, skierowanej do pracy w instalacjach lądowych. Model ECO 122 ma 2,7 MW mocy i jest wyposażony w 122metrowy wirnik, jest zdolny do wykorzystania energii wiatru z wydajnością 42% przy prędkości wiatru na poziomie 7,5 m/s.

ECO 122 - nowy model turbiny wiatrowej od Alstom

Dzięki zastosowaniu tak dużego wirnika w nowym modelu turbiny wiatrowej od Alstom, jest w stanie generować znaczną ilość energii mimo relatywnie niskiej prędkości wiatru. Turbiny wiatrowe, takie jak ECO 122, umożliwią przedsiębiorstwom budującym farmy wiatrowej, osiągnięcie większej wydajności energetycznej z tej samej liczby zainstalowanych turbin.

Pozwoli to na większy zwrot z inwestycji, a w przypadku ECO 122 (zgodnie z danymi firmy Alstom) podwyższy też dostawy energii do 25 procent, przy zmniejszeniu bilansu kosztów instalacji nawet o 10-15 procent, w porównaniu do typowych instalacji o mocach 1,5-2 MW dla niskich prędkości wiatru.

Nowy model turbiny wiatrowej od Alstom, stanowi ewolucję platformy ECO 100, która z powodzeniem była oferowana przez firmę Alstom od trzech lat. Nowa turbina została skonstruowana z wykorzystaniem zastrzeżonej technologii Alstom o nazwie "Pure Torque". System ten został zaprojektowany w celu ochrony wirnika od szkodliwych wychyleń i obciążeń, co zwiększa niezawodność urządzenia oraz obniża koszty utrzymania.

Pierwszy model turbiny wiatrowej ECO 122 zostanie zainstalowany w połowie 2012 roku, podczas gdy komercyjne dostawy nowego modelu turbiny mają się rozpocząć na początku 2013 roku.

źródło i zdjęcie: renewbl.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT