General Electric dostarczy turbiny wiatrowe na farmę w Szkocji

General Electric dostarczy oraz zainstaluje dziewięć turbin wiatrowych o mocy 2,75 MW każda, na farmę wiatrową w Little Raith w Szkocji. Pozyskana na niej energia dostarczy prąd do ponad 15 tys. domów w okolicy i pozwoli na ograniczenie emisji CO2 o ponad 760 tys. ton.

General Electric dostarczy turbiny wiatrowe na farmę w Szkocji

General Electric zainstaluje dostarczone przez siebie jednostki na farmę wiatrową w Szkocji. Mają to być turbiny wiatrowe o mocy 2,75 MW. Dziewięć jednostek, które dostarczy GE pozwoli na uzyskanie ponad 25 MW mocy farmy wiatrowej w Little Raith.

Docelowo farma wiatrowa w Szkocji ma zabezpieczyć dostawy energii do 15 tys. domów, a wykorzystanie "zielonej energii" pozwoli na ograniczenie emisji CO2 o ponad 760 tys. ton rocznie.

Dodatkowo General Electric będzie świadczyć przez okres pięciu lat wsparcie, pełen serwis i dokonywał napraw zainstalowanych turbin wiatrowych.

Jednostki o mocy 2,75 MW to ostatnie produkty z branży wiatrowej w porfolio firmy General Electric. Ten model turbiny został opracowany w szerokiej gamie systemów wiatrowych i stanowi ewolucję platformy oferowanej od 2004 r. Dzięki zastosowaniu nowocześniejszych rozwiązań, zapewnia większy poziom produkcji energii aniżeli poprzedni model.

Projekt farmy wiatrowej w Szkocji, to pierwsza instalacja jednostek GE o mocy 2,75 MW w Europie Północnej. Projekt jest rozwijany przez Kenedy Renewables, który jest właścicielem inwestycji.

źródło i zdjęcie: ge.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT