Vestas i DONG Energy będą testować nową turbinę wiatrową

DONG Energy oraz Vestas podpisały porozumienie według którego obydwa przedsiębiorstwa będą współpracowały przy testach nad morską turbiną wiatrową Vestas V164 o mocy 7 MW. DONG Energy zainwestuje 32 mln Euro w badania, a testowana turbina ma być zainstalowana w 2013 r. i będzie pierwszą z sześciu, które DONG Energy ma zamiar zainstalować.

Vestas i DONG Energy będą testować nową turbinę wiatrową

Po zaprezentowaniu przez Vestas swojej najnowszej turbiny wiatrowej V164, duński producent turbin wiatrowych ogłosił, że rozpoczyna współpracę z DONG Energy w ramach rozwoju swojego najnowszego produktu. Pierwsza turbina wiatrowa o oznaczeniu V164, zostanie zbudowana i zainstalowana na poligonie badawczo-doświadczalnym należącym do DONG Energy.

Fakt, ze najnowsza turbina wiatrowa V164 będzie umieszczona w miejscu należącym do DONG Energy, pozwala przypuszczać, że daje to tej firmie w przyszłości, możliwości priorytetowego traktowania w zakresie zamówień turbin wiatrowych dla dużych przedsięwzięć. Podjęcie testów nowej turbiny wiatrowej z firmą Vestas jest dla DONG Energy okazją do pokazania się na rynku oraz nabrania doświadczeń z dużymi projektami.

Warto pamiętać, że firma DONG Energy jest już zaangażowana w budowę nowej generacji morskich turbin wiatrowych - współpracuje z Siemens. Obie firmy pracują nad morskimi turbinami wiatrowymi o mocach 6 MW. Prototypy tych turbin mają być zainstalowane w miejscach obszarów testowych należących do DONG Energy, w Wielkiej Brytanii i Danii.

źródło i zdjęcie: renewbl.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT