Projekt farmy wiatrowej w Kukini wsparty z Funduszu Spójności

Projekt farmy wiatrowej w Kukini w woj. zachodniopomorskim został wsparty z Funduszu Spójności ponad 22 mln zł dofinansowania. Realizacja tej inwestycji pozwoli na stworzenie elektrowni wiatrowej o mocy 28 MW.

Projekt farmy wiatrowej w Kukini wsparty z Funduszu Spójności

Firma AWK, która jest wykonawcą farmy wiatrowej w Kukini, otrzymała dofiansowanie z Funduszu Spójności w wysokości 22 mln 411 tys. 871 zł. Pieniądze te pozwolą na realizację projektu budowy zespołu elektrowni wiatrowych Kukinia o mocy 28 MW.

"Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac. Pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany do końca 2012 r. Powstanie 14 turbin o łącznej mocy 28MW" podaje Tomasz Zelek z AWK. Całkowity koszt projektu, na który AWK uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności, to 218 mln 694 tys. 937 zł.

"Łączna moc elektrowni ma docelowo liczyć 46 MW. Drugi etap inwestycji AWK w Kukini zakończy się najprawdopodobniej w I lub II kwartale 2013 r. Tę część inwestycji sfinansujemy ze środków własnych" informuje Zelek.

Całkowity zakres prac przy budowie zespołu elektrowni wiatrowych Kukinia o łącznej mocy 46 MW obejmuje: budowę dróg dojazdowych oraz placów montażowych, budowę linii kablowych 30kV wraz z kanalizacją teletechniczną oraz budowę stacji elektroenergetycznej 110/30kV wraz z przyłączem 110kV.

źródło i zdjęcie: rynekinfrastruktury.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT