ENEL GREEN POWER ma finansowe wsparcie na projekty wiatrowe w Rumunii

ENEL GREEN POWER ma finansowe wsparcie w wysokości 112 mln Euro na projekty wiatrowe w Rumunii. Wznoszone farmy wiatrowe mają mieć łączną moc ponad 100 MW.

ENEL GREEN POWER ma finansowe wsparcie na projekty wiatrowe w Rumunii

Enel Green Power, poprzez spółkę zależną Enel Green Power International BV, podpisał umowę z rządem duńskim w Agencji Kredytów Eksportowych (EKF), na 12-letni okres finansowania 112 mln Euro, dzięki czemu ENEL GREEN POWER ma finansowe wsparcie na projekty wiatrowe w Rumunii.

Środki te będą niezbędne na pokrycie części inwestycji wymaganych do zbudowania i rozwinięcia projektów wiatrowych Enel Green Power w Rumunii. Dwa projekty wiatrowe - Mołdowa Nuoa i Corugea, mają mieć całkowitą zainstalowaną moc 118 MW. Inwestycje w projekty wiatrowe w Rumunii, mają pochłonąć łącznie blisko 180 mln Euro.

Enel Green Power zlecił budowę farmy wiatrowej Salbatica II w Romanica, w pobliżu Tulcea w obszarze Dobrudży Północnej. Farma wiatrowa ma mieć 70 MW zainstalowanej mocy, wyposażona zostanie w 35 turbin wiatrowych o mocy 2 MW każda. Budowa Salbatica II rozpoczęła się w maju br.

Salbatica II dołącza do dwóch innych elektrowni wiatrowych w Rumunii, Agighol i Salbatica I, co w sumie podnosi moc instalacji wiatrowych EGP w Rumunii do 174 MW.

źródło i zdjęcie: enel.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT