Wielofunkcyjne grzejniki Zehnder

Rola grzejników nie musi ograniczać się tylko do ogrzewania pomieszczeń. Modele dostępne w ofercie Zehnder Polska mogą pełnić także dodatkowe funkcje. Akcesoria w postaci różnego rodzaju wieszaków umożliwiają wygodne suszenie i zawieszanie ręczników.

Wielofunkcyjne grzejniki Zehnder

Grzejniki Zehnder sprawdzą się również jako ścianki działowe, oddzielające strefy funkcjonalne w pomieszczeniach. Grzejniki dekoracyjne Zehnder łączą w sobie walory użytkowe i estetyczne. Spośród różnorodnych wariantów wykonania można wybrać rozwiązania najlepiej odpowiadające indywidualnym gustom i potrzebom.

Ergonomiczne kształty oraz odpowiednio duże odstępy pomiędzy rurami sprawiają, że wybrane modele mogą pełnić funkcję suszarki na ręczniki lub poręcznego wieszaka jak np. Zehnder Enso. Zbudowany jest on z kwadratowego profilu o łagodnie zaokrąglonych narożnikach oraz horyzontalnie usytuowanych rur. Odstępy pomiędzy kolejnymi rzędami rur umożliwiają wygodne przewieszanie i suszenie ręczników.

Dekoracyjny grzejnik Zehnder Metropolitan może być dostosowany do indywidualnych potrzeb dzięki dwóm wariantom wykonania oraz dodatkowym akcesoriom. Dostępny jest on zarówno w wersji pokojowej, jak i łazienkowej. Poziome rury zostały połączone z profilem o przekroju trójkąta, dzięki czemu uzyskano płaski front o nowoczesnym wyglądzie. Zehnder Metropolitan może posiadać jeden lub wiele otworów, co pozwala na suszenie ręczników. Możliwy jest również montaż poręcznych haczyków w dowolnym miejscu z przodu grzejnika. Drugą z wersji wyróżnia natomiast symetryczny układ otworów oraz funkcjonalny wieszak na ręczniki.

Wielofunkcyjne grzejniki Zehnder mogą również pełnić rolę oryginalnych ścianek działowych oddzielających strefy użytkowe w łazience lub w pokoju dziennym. Grzejniki w takiej wersji nie tylko ogrzewają pomieszczenie, lecz stanowią także funkcjonalny i estetyczny element wyposażenia wnętrza. W formie ścianki działowej sprawdzi się m.in. grzejnik do łazienki Zehnder Yucca Asymetryczna, który charakteryzuje się nieszablonowym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Kolektory zbiorcze mogą być usytuowane z lewej lub prawej strony, co pozwala na łatwe zawieszanie ręczników z boku grzejnika.

Grzejniki Zehnder są dostępne w wersjach wodnych, wodno-elektrycznych i w 100% elektrycznych. Modele wodno-elektryczne mogą pracować jako element systemu centralnego ogrzewania lub w sposób samodzielny. To bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w okresach przejściowych, jak wiosna i jesień. Szybkie wysuszenie ręczników lub podniesienie temperatury w łazience nie wymaga bowiem uruchamiania centralnego ogrzewania. Propozycją do nowoczesnych łazienek jest np. Zehnder Enso Plus, który został uzupełniony o grzałkę IRVAR ukrytą pod estetyczną osłoną.

W trybie wodnym pracę grzejnika można regulować głowicą, natomiast w trybie elektrycznym zdalnie, za pomocą fal podczerwonych. Ustawianie temperatury w pomieszczeniach oraz czasu ogrzewania umożliwia także grzejnik Zehnder Yucca Asymetryczna w wersji elektrycznej. Dzięki wbudowanemu sterownikowi na podczerwień istnieje możliwość wybrania komfortowej temperatury lub czasu suszenia.

Grzałka IRVAR załącza się w cyklach dobowych i tygodniowych. Opcja programowania pracy grzejników Zehnder pozwala także na oszczędność energii elektrycznej. Grzejnik działa w ściśle określonych przedziałach temperaturowych i czasowych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT