Grzejniki Zehnder do każdego wnętrza

Grzejniki Zehnder nie tylko pełnią funkcję grzewczą, czy dekoracyjną. Znajdują również szerokie zastosowanie we wnętrzach komercyjnych, a tam w zależności od ich specyfiki, mogą pokazać szerokie spektrum swoich niebanalnych możliwości.

Grzejniki Zehnder do każdego wnętrza

Higienicznie o grzejniku

Każdy obiekt użyteczności publicznej rządzi się swoimi prawami, dlatego chcąc opowiedzieć o doborze instalacji grzewczej do obiektu medycznego, a przede wszystkim o grzejnikach, bez wątpienia wspomnieć należy o restrykcyjnych wymaganiach higienicznych dla tego typu budynków. Jaki więc powinien być najwłaściwszy grzejnik w szpitalu, przychodni, czy laboratorium?

Najważniejsza w tym wypadku jest konstrukcja. Polecam tu zdecydowanie grzejniki o tak zwanej elementowej budowie. Dlaczego? Z tego względu, że utrzymanie ich w czystości jest zdecydowanie łatwiejsze. Dobierając właśnie takie produkty, użytkownicy powinni mieć na uwadze zachowanie higieny, przy jednoczesnej ekonomice czasu, wyjaśnia Jerzy Stosiek, dyrektor generalny Zehnder Polska.

Szlagiery z oferty Zehnder, takie jak wielokrotnie nagradzany i ceniony od ponad 80’ lat Charleston czy Excelsior sprawdzą się tu doskonale.

Oczywiście nie można zapominać w tym wypadku o sposobie oddawania ciepła. W przypadku Charlestona czy Excelsiora energia oddawana jest przez łagodne promieniowanie, co w znacznej mierze redukuje osiadanie kurzu a tym samym jest rozwiązaniem znacznie bardziej higienicznym, dodaje Jerzy Stosiek.

Nie należy pomijać faktu, iż grzejniki te zapewniają wysoki odczuwalny komfort cieplny, co w przypadku osób chorych pozostaje nie bez znaczenia.

Grzejniki dopasowane do indywidualnych potrzeb

Modele elementowe, o których mowa, są dostępne w wielu rozmiarach, ustawieniach, kolorach, czy rodzajach powłok specjalnych, dlatego mówi się o nich, że są grzejnikami na miarę. Na miarę potrzeb, oczekiwań, możliwości, zarówno technicznych, jaki i aranżacyjnych.

Zehnder Charleston wykonany jest technologią obróbki laserowej dla osiągnięcia maksymalnej estetyki powierzchni. Ponadczasowy kształt połączony jest z doskonałymi parametrami technicznymi. Grzejnik ten występuje w wysokościach od 19 cm nawet do 6 m oraz głębokościach od 2 do 6 kolumn w pojedynczym żeberku. Całość stanowi zespawany fabrycznie monolit zamawiany w konkretnym wymiarze. Można więc sobie wyobrazić skalę oraz zaprojektować grzejnik zgodnie z własnymi potrzebami.

Grzejnik Zehnder Charleston polecany jest do wszelkich obiektów medycznych z jeszcze jednego, niezwykle istotnego powodu. Grzejnik ten dostępny jest w wersji  z powłoką lakieru TopCare. Ma ona właściwości antybakteryjne, uniemożliwiając rozmnażanie się drobnoustrojów na powierzchni, dodaje Jerzy Stosiek.

Zehnder Excelsior to podobnie jak Charleston prawdziwy kameleon. Może np. z powodzeniem pełnić funkcję balustrady czy barierki. Oferowany jest jako wersja jedno lub dwuwarstwowa, w długościach od 120 do 2400 mm i wysokości od 210 do 2500 mm. Co również ważne dla projektantów, oba modele można zamówić w kształtach specjalnych, np. załamane pod kątem (również wielokrotnie) lub też uformowane w łuk, co często doskonale sprawdza się jako idealne zagospodarowanie niewykorzystanej wcześniej przestrzeni.

Grzejniki Zehnder to urządzenia posiadające niekwestionowane zalety w zakresie higieny, które potwierdzone są przez rozszerzone atesty PZH oraz w zakresie bezpieczeństwa użytkowania, co zostało zweryfikowane testami GUV. Powyższe cechy pozwalają na zastosowanie tych produktów nawet w najbardziej wymagających realizacjach takich jak szpitale i wszelkiego rodzaju obiektach użyteczności publicznej. Są także warte polecenia do pokojów dziecięcych, ponieważ minimalizują czynniki alergenne i łatwo utrzymać je w czystości. Urządzenia te to to najwyższa jakość po przystępnej cenie, a gdy w grę wchodzi nasze zdrowie nie warto stawiać na byle co.

źródło i zdjęcie: Zehnder

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Zehnder Polska
Zehnder Polska
Zehnder Polska
Zehnder Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT