Nowa generacja central wentylacyjnych od Zehnder

Marka Zehnder wprowadza na rynek nową generację central wentylacyjnych, które wyznaczają jeszcze wyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej, łatwości obsługi, wzornictwa i cichej pracy urządzeń.

Nowa generacja central wentylacyjnych od Zehnder

Seria ComfoAir Q składa się z trzech central o zróżnicowanej wydajności - 350, 450 lub 600 m³/h. Będzie stopniowo zastępować poprzednią, niezwykle udaną - ComfoAir 350/450/550. Nowe modele wyróżnia wyjątkowa sprawność i wydajność, szczególnie w zakresie efektywności energetycznej. Centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Q będzie stopniowo zastępować klasyczne modele Zehnder ComfoAir 350/450/550. Nowa seria to zmniejszone zapotrzebowanie na energię i znacząco większy odzysk ciepła.

Jeszcze tańsza eksploatacja i większa elastyczność

Optymalizacja wykorzystania wnętrza centrali oraz przepływu powietrza w wymienniku ciepła spowodowały mniejsze zapotrzebowanie mocy wentylatora, co przełożyło się na jeszcze większą redukcję zużycia energii.

Centrale wentylacyjne Zehnder ComfoAir Q to urządzenia nie tylko energooszczędne, ale i bardzo ciche, m.in. dzięki specjalnej nakładce optymalizującej przepływ powietrza do wentylatora. Nowa, opatentowana koncepcja filtra zapewnia także najwyższy poziom higieny w urządzeniu i całym systemie dystrybucji powietrza.

Zehnder ComfoAir Q to także całkowicie nowa obudowa, stanowiąca połączenie inteligentnych rozwiązań dla budownictwa z interesującym designem i intuicyjną obsługą. Instalatorzy docenią łatwość, z jaką połączenia głównych kanałów powietrza, już na miejscu montażu, można zmienić z lewej strony na prawą. Nowa seria jest także w pełni kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi systemu Zehnder (chłodzenie, tłumikorozdzielacze, wymienniki gruntowe).

Intuicyjny wyświetlacz wbudowany w nowe centrale Zehnder ComfoAir Q pokazuje w czasie rzeczywistym wszystkie istotne parametry pracy. Zwiększa tym samym świadomość użytkownika w kwestii konsumpcji energii, poziomu komfortu i wpływu na środowisko. Urządzenie może być sterowane zarówno poprzez klasyczny sterownik trójstopniowy, jak i aplikację na urządzenia mobilne. Wyświetlacz sygnalizuje także konieczność wymiany filtrów.

Obsługa stacjonarna i mobilna

Intuicyjny wyświetlacz pokazuje w czasie rzeczywistym wszelkie istotne dane eksploatacyjne i sprawia, że użytkownik jest bardziej świadomy zużycia energii, komfortu i wpływu na środowisko. Możliwe jest również sterowanie urządzeniem za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne.

Seria ComfoAir Q podkreśla pozycję Grupy Zehnder jako lidera rynku komfortowej wentylacji wnętrz, zauważa Paweł Kozyra, manager w Departamencie Technicznym Zehnder. Jej potwierdzeniem są także Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz nagroda Lider Instalacji 2016, którymi uhonorowano centralę ComfoAir Q 350, dodaje.

źródło i zdjęcie: Zehnder

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT