Grzejniki dwuwarstwowe Zehnder

Grzejnik drabinkowy to bardzo popularne rozwiązanie ogrzewania łazienkowego. Wszędzie tam, gdzie wymagane są duże moce grzewcze i funkcjonalne rozwiązania świetnie sprawdzają się dwuwarstwowe grzejniki dekoracyjne marki Zehnder.

Grzejniki dwuwarstwowe Zehnder

Łazienki o dużym metrażu wymagają wydajnych rozwiązań, które dają optymalny rezultat grzewczy przy zachowaniu wymogów oszczędności energii. Ogrzewanie podłogowe pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła w całym pomieszczeniu, jednak jego montaż nie zawsze jest możliwy. Zbyt cienkie konstrukcje stropów mogą nie pozwalać na poprowadzenie instalacji w posadzce.

Drabinki Zehnder w dwuwarstwowym wykonaniu gwarantują doskonały efekt grzewczy, dzięki dodatkowym rurom horyzontalnym usytuowanym po drugiej stronie profilu. Przy parametrach pracy instalacji 70/55/24 dwuwarstwowy grzejnik łazienkowy Zehnder Forma o wymiarach 176x74,6 cm osiąga moc nawet do 1091 W.

Zakładając, że do ogrzania 1m2 do temperatury 24°C potrzeba 100-130 W, grzejnik ten idealnie sprawdzi się w dużej łazience lub w pomieszczeniu z sauną o powierzchni 7m2. Zehnder Forma idealnie współpracuje w układach niskotemperaturowych z kotłem kondensacyjnym. Przy temperaturze zasilania 55°C grzejnik osiąga duże moce do 666 W. Dzięki niskiej pojemności wodnej grzejnik łazienkowy Zehnder Forma szybko się nagrzewa, umożliwiając uzyskanie natychmiastowego komfortu cieplnego oraz racjonalne wykorzystanie energii potrzebnej do ogrzewania. Może być zasilany w dolnej części kolektorów zbiorczych lub opcjonalnie w środku przy rozstawie złącz 50 mm.

Łazienki usytuowane na poddaszu lub przy ścianach zewnętrznych budynku charakteryzują się zwykle zwiększonym zapotrzebowaniem na energię grzewczą, którego mogą nie pokrywać moce jednowarstwowych drabinek. Ponadto ograniczona ilość miejsca na ścianach oraz nietypowy kształt łazienki może uniemożliwiać montaż dwóch grzejników. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie dwuwarstwowy grzejnik łazienkowy Zehnder Yucca. Pomimo niewielkiej głębokości zabudowy wyróżnia się dużą mocą do 921 W przy wymiarach 1772x800 mm. Kolektory zbiorcze zostały połączone z rurami poziomymi w jednolitą całość o estetycznym wyglądzie.

Grzejnik Zehnder Yucca sprawdzi się również jako ścianka działowa, która nie tylko emituje ciepło, lecz także umożliwia wygodne przewieszenie i suszenie ręczników. W takim wykonaniu może zostać zamontowany w dowolnym miejscu łazienki, bez zajmowania powierzchni ścian.

źródło i zdjęcie: zehnder.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Zehnder Polska
Zehnder Polska
Zehnder Polska
Zehnder Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT