Sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce

Instalacje solarne to najczęściej wybierane w Polsce ekologiczne systemy grzewcze. Ich sprzedaż z roku na rok rośnie, a ranking z wynikami sprzedaży kolektorów na rynku polskim przygotowała firma konsultingowa BRG Consult.

Sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce

Jak wynika z raportu sprzedaży kolektorów słonecznych w Polsce, przygotowanego przez BRG Consult i magazyn Systemy Instalacyjne, w Polsce największą popularnością cieszą się kolektory płaskie, które w ubiegłym roku na rynku solarnym termalnym stanowiły 71% sprzedaży.

W przypadku kolektorów próżniowych (niecałe 30% sprzedaży kolektorów), liderem polskiego rynku jest firma Ulrich (sprzedaż w 2010: 8 tys. m2), która wyprzedziła polskiego producenta - firmę WATT (7,7 tys. m2). W czołówce sprzedaży solarów próżniowych są też: Projprzem-Eko (4,2 tys. m2), Viessmann (2,8 tys. m2), Geres-Asco (1,5 tys. m2), Nibe-Biawar (1,6 tys. m2) i Buderus (1,3 tys. m2).

W przypadku kolektorów płaskich na polskim rynku królują dwie firmy ze Śląska - Hewalex i WATT. Pierwsza z nich w ubiegłym roku sprzedała w sumie 41 tys. m2 solarów płaskich (w tym na eksport), a druga - 37,5 tys. m2 - z czego 50% trafiło za granicę.

Na trzecim miejscu w rankingu sprzedaży kolektorów płaskich w ubiegłym roku znalazł się Viessmann ze sprzedażą na poziomie 17,1 tys. m2, a na czwartym i piątym - kolejni producenci z Polski - Sunex (10 tys. m2) oraz EcoJura (7,7 tys. m2).

źródło: heliosfera.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT