Uruchomienie dwóch farm wiatrowych przez RWE

Wraz z uruchomionymi właśnie obiektami RWE jest właścicielem trzech farm wiatrowych o mocy ponad 100 MW. Nowe farmy wiatrowe w Pieckach i Tychowie mogą zasilać rocznie ponad 60000 gospodarstw domowych.

Uruchomienie dwóch farm wiatrowych przez RWE

Farma Wiatrowa w Pieckach jest położona w regionie Warmii i posiada mocą zainstalowaną na poziomie 32 megawatów. Dzięki temu może wytworzyć rocznie ponad 60000 MWh energii elektrycznej. 16 turbin, każda o mocy 2 MW, będzie mogła zasilić 30 000 gospodarstw domowych oraz pozwoli uniknąć rocznie ok. 60 000 ton emisji CO2 . Projekt został zrealizowany przez RWE Innogy wspólnie z Südhessische Energie AG, która posiada 49 procent udziałów w projekcie.

15 turbin firmy Siemens na Farmie Wiatrowej w Tychowie, każda o mocy 2,3 MW, będzie mogło wytwarzać rocznie 65000 MWh energii elektrycznej i zasilić tym samym 32000 gospodarstw domowych. Farma na Pomorzu Zachodnim pozwoli uniknąć emisji CO2 na poziomie 65 000ton.

"Dynamiczny wzrost popytu na energię ze źródeł odnawialnych, obecnie obserwowany w Polsce, stwarza nowe wyzwania dla całego sektora energetyki. Z jednej strony trzeba zrównoważyć specyficzny wpływ źródeł odnawialnych na system elektroenergetyczny, a z drugiej potrzebne będą dodatkowe inwestycje sieciowe i w elastyczne źródła wytwarzania energii" - powiedział Filip Thon, Prezes RWE Polska.

"Uruchomienie dwóch farm wiatrowych przez RWE podwoją moce wiatrowe Grupy w Polsce. Działając z myślą o przyszłości, RWE zamierza budować kolejne elektrownie wiatrowe i oferować energię z wiatraków klientom. RWE Polska jest jedną z pierwszych spółek energetycznych w Polsce, która zaoferowała swoim klientom biznesowym "zieloną energię". Tym nowo wprowadzonym produktem są szczególnie zainteresowane firmy, którym zależy na zrównoważonym rozwoju."

"Polska jest dla nas szczególnie atrakcyjnym rynkiem dla eksploatacji elektrowni wiatrowych typu onshore w Europie. Uzasadnieniem tego są znaczne zasoby wiatrowe, duży potencjał rozwoju oraz bezpieczne warunki regulacyjne. Z tego względu chcemy w najbliższych latach intensywnie zająć się rozwojem kolejnych polskich farm wiatrowych", wyjaśnia Paul Coffey, Członek Zarządu ds. operacyjnych (COO) w spółce RWE Innogy.

źródło: energetyka.xtech.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT