Warszawskie inwestycje RWE w sieci zasilania

Ponad 1 mld zł zakłada plan inwestycyjny RWE Stoen Operator na lata 2011 - 2015. Do końca 2011 r. wartość zrealizowanych zadań ma wynieść prawie 200 mln zł, a wśród planowanych inwestycji znajdują się m.in. modernizacja stacji zasilania w Ursusie, na Targówku oraz Ochocie.

Warszawskie inwestycje RWE w sieci zasilania

Przedstawiony plan na warszawskie inwestycje RWE w sieci zasilania, to wzrost wartości inwestycji w porównaniu z latami poprzednimi - nakłady inwestycyjne RWE Stoen Operator w ubiegłym roku wyniosły 170 mln zł.

RWE Stoen Operator, w ramach programu inwestycyjnego w 2010 r. uruchomił Stację RPZ "Stadion". Koszt jej budowy, w tym instalacji urządzeń oraz przygotowania do pracy, to blisko 20 mil złotych. Do tego dochodzą koszty budowy linii zasilających, w tym pierwszy w Warszawie przewiert pod Wisłą, które wyniosły około 15 milionów złotych.

Kolejnymi warszawskimi inwestycjami RWE są m.in. modernizacja stacji zasilania w dzielnicach Ursus, Targówek, Ochota, Międzylesie i Służewiec. Oprócz tego RWE planuje modernizację elementów linii energetycznych napowietrznych i naziemnych.

RWE zapewnia, że od początku swojej obecności w Polsce realizuje program inwestycyjny w celu stałego zwiększania bezpieczeństwa energetycznego Warszawy.

Wśród planowanych warszawskie inwestycje RWE znajdują się:

  • kontynuacja wymiany izolatorów w liniach 110kV wykonywanej w technice prac pod napięciem; budowa dwutorowej linii kablowej 110kV w relacji Powiśle-Sielce (Siekierki) o długości 4km;
  • zakończenie I etapu wprowadzenia crossbondingu w liniach kablowych 110kV celem zwiększenia ich obciążalności;
  • zakończenie modernizacji rozdzielni 15kV - wymiana celek na małogabarytowe;
  • rozbudowa stacji RSM Krakowska i zakończenie jej I etapu;
  • przyłączenie oczyszczalni ścieków Czajka;
  • wymiana kabli z polietylenu niesieciowanego.

źródło: wnp.pl
zdjęcie: rwe.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT