Dlaczego warto wybrać odkurzacz centralny?

Kto z nas lubi odkurzać? Wyjmujemy i składamy odkurzacz, rozwijamy przewód, podłączamy, a potem najczęściej przenosimy go z miejsca na miejsce, zwłaszcza gdy w domu są schody i wysokie progi. Być może dla niektórych to relaksujące zajęcie, lecz dla większości ‑ stały obowiązek. Jak zwiększyć wygodę odkurzania?

Dlaczego warto wybrać odkurzacz centralny?

Zgoda, ułatwień na rynku jest dzisiaj sporo ‑ od ręcznych odkurzaczy cyklonicznych po coraz bardziej rozbudowane i pomocne roboty, jednak są one najczęściej jedynie uzupełniającą alternatywą. Dla gruntownego i dokładnego sprzątania w dalszym ciągu korzystamy z urządzeń o wyższej mocy i ze znacznie większą pojemnością zbiornika. Zapewnia to nie tylko lepszy efekt sprzątania, ale także rzadszą potrzebę czyszczenia i opróżniania. 

Gdzie można zamontować odkurzacz centralny?

Odkurzacze centralne kojarzą się nam najczęściej z profesjonalnym i drogim rozwiązaniem, stąd też w pierwszym odruchu nie zawsze bierzemy go pod uwagę. Warto jednak przyjrzeć się ich zaletom, bowiem w codziennym użyciu sprawdzą się idealnie! Takie systemy instalowane są zwykle na stałe w przeznaczonych pomieszczeniach bądź wydzielonych miejscach, w zabudowie ściennej, w garażu lub piwnicy, gdzie nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu i skąd nie słychać ich pracy.

Co więcej, dzięki zróżnicowanym gabarytom, w zależności od potrzebnej mocy, można je nawet ukryć w kuchennej szafce. Choć mamy do nich dostęp, nie musimy ich składać i rozkładać, a opróżnianie, w zależności od rodzaju zbiornika, będzie łatwe i okresowe. W niektórych przypadkach takiej potrzeby nie będzie wcale! Nowoczesne odkurzacze z serii Aqua Matic wszelkie zebrane zanieczyszczenia odprowadzą automatycznie i bezpośrednio do kanalizacji. Prawda, że wygodne?

Odkurzacze centralne - najwygodniejsze rozwiązania

Skoro jesteśmy przy wygodzie, kluczowym i nieodzownym elementem jest oczywiście wąż ssący.

Odkurzacz centralny to instalacja złożona z jednostki ssącej oraz systemu gniazd z możliwością podłączenia lub wygodnego wyprowadzania wydajnego węża ssącego bezpośrednio z gniazda.

Najwygodniejszym rozwiązaniem są systemy z błyskawicznymi, samochowającymi się wężami ssącymi, które instalowane są w całości w ścianie w specjalnie przygotowanym gniazdku. To niewątpliwe udogodnienie sprawia, że nie musimy ich każdorazowo odłączać, ręcznie zwijać i magazynować. Po prostu ‑ rozwijamy je na potrzebną długość, a po skończonym sprzątaniu zwijają się same i znikają w ścianie.

Najwygodniejsze są węże samochowające się w ścianie. 

Gniazdka możemy rozplanować w zależności od potrzeb na każdym piętrze budynku lub w wybranym pomieszczeniu, dzięki czemu zyskamy do nich łatwy dostęp i odkurzymy każdy pożądany zakamarek.

Węże szybkiego dostępu sprawdzonych i uznanych marek Hide a Hose, Retraflex oraz Chameleon są droższe, ale jakość ich wykonania gwarantuje szereg nieocenionych oszczędności. Są lekkie i wyjątkowo elastyczne, co zapobiega blokującym przepływ powietrza uporczywym zagięciom. Zwijają się łatwo, płynnie i szybko, co sprawia, że nie tracimy czasu na dodatkowe czynności, a po skończonym sprzątaniu nie musimy się martwić, gdzie je schowamy. Wystarczy, że uruchomimy lub wyłączymy ssanie. Włączenie i wyłączenie mogą też odbywać się samoistnie wraz z rozwinięciem lub zwinięciem węża. Prawda, że proste?

Centralne jednostki ssące różnią się najczęściej typem i ilością silników, mocą, systemem filtracji oraz sposobem odprowadzania i magazynowania zanieczyszczeń. Cechuje je też wysoka odporność na wilgoć, dzięki czemu mogą pracować w ograniczonych warunkach zewnętrznych. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia warto kierować się potrzebami, dopasowując powyższe parametry do rodzaju budynku, obsługiwanej przestrzeni i codziennych zastosowań.

W ofercie firmy Ecomax znaleźć można szeroki katalog odkurzaczy centralnych, od mniejszych, o niewielkiej mocy z pełnym, cyklonicznym systemem filtracji, po zaawansowane, dwu‑ a nawet trzysilnikowe jednostki z bezobsługowym, automatycznym opróżnianiem zbiornika do kanalizacji wodnej.

Dlaczego warto inwestować w odkurzacze z wężem chowanym w ścianie?

  • Komfort użytkowania: wygodny samochowający się wąż to wszystko, czego potrzebujesz! Wystarczy wyciągnąć i gotowe!
  • Łatwość obsługi: odpowiednia długość i elastyczność węża sprawi, że dotrzesz nim szybko i łatwo w każdy zakamarek.
  • Sprawne czyszczenie i konserwacja: pojemne zbiorniki cykloniczne zapewniają proste opróżnianie i utrzymanie w czystości, a zaawansowane systemy odprowadzania wodnego wprost do kanalizacji sprawiają, że nie musisz o tym myśleć!
  • Zamontuj i zapomnij: system rur ukryty jest najczęściej w ścianach albo w podłodze i po prawidłowym, profesjonalnym montażu możesz o nim zapomnieć.

Dla efektywnego działania należy pamiętać, aby instalacja systemów centralnych została najpierw odpowiednio zaplanowana i przygotowana, a następnie wykonana przez specjalistów. Tylko w ten sposób uzyskamy rozwiązanie, zapewniające optymalną wydajność oraz wygodę sprzątania.

Źródło i zdjęcia: ECOMAX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT