Bosch Smart Home: teraz dom pomoże Ci odpocząć

Obsługa każdego domu wymaga koordynacji wielu czynności i…pamiętania o nich. Produkty z zakresu technologii Smart Home wprowadzane na rynek przez firmę Bosch myślą za użytkowników. Komunikujące się ze sobą urządzenia odciążają nas w codziennych obowiązkach i pomagają oszczędzać, a niewielki smartfon staje się mobilnym centrum dowodzenia.

Bosch Smart Home: teraz dom pomoże Ci odpocząć

Rozmowa okna z grzejnikiem

Ogrzewanie sterowane za pomocą aplikacji na smartfonie, piekarnik, który podpowiada przepis na potrawę, okna, które potrafią „rozmawiać” z grzejnikiem. Rozwiązania przyszłości stają się rzeczywistością. Bosch rozwija technologie inteligentnego domu (Smart Home) i oferuje coraz szerszą gamę produktów i usług, które odciążają nas w rutynowych czynnościach. Wygoda, bezpieczeństwo i więcej czasu dla siebie - Bosch posiada rozwiązania Smart Home w wielu obszarach związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Umożliwiają one sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, czujkami dymu i ruchu za pomocą smartfona lub tabletu i zdalne nadzorowanie tych systemów w aplikacji.

Inteligentny kocioł grzewczy zaoszczędzi energię i pieniądze

Z liczbą ponad 210 000 sprzedanych urządzeń grzewczych wyposażonych w opcję komunikacji przez internet, Bosch jest wiodącym dostawcą inteligentnych rozwiązań grzewczych (Smart Heating). Nie tylko poprawiają one komfort użytkowania, ale też wyraźnie zwiększają efektywność energetyczną systemów grzewczych. Na przyklad gazowy kocioł kondensacyjny Bosch Condens 9000i wyposażono w opcję sterowania za pomocą aplikacji na smartfon lub tablet. Jeśli zmieniają nam się plany i nasz powrót do domu się opóźnia, możemy w łatwy sposób zmienić godzinę rozpoczęcia pracy systemu grzewczego w trybie wyższej, komfortowej temperatury. W ten sposób oszczędzamy energię i pieniądze!

Oszczędzanie energii – ważny argument dla potencjalnych użytkowników

Bosch wspólnie z Twitterem przeprowadził niedawno ankietę pytając użytkowników tego serwisu o wiedzę i preferencje dot. technologii Smart Home. Na pytania odpowiedziało 6 265 respondentów z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Hiszpanii oraz USA. Uczestnicy badania doceniają fakt, że technologia Smart Home pozwala zautomatyzować rutynowe zadania, zapewnia zdalną kontrolę i daje poczucie bezpieczeństwa. Jednak jeszcze bardziej przekonuje ich właśnie jej potencjał do oszczędzania energii. Na przykład łatwe  w instalacji zestawy, dzięki którym ogrzewanie wyłącza się automatycznie po otwarciu okien, zapewniają realne korzyści gospodarstwom domowym.

Spokojna głowa na urlopie

Wysoką pozycję wśród argumentów przekonujących potencjalnych użytkowników do rozwiązań Smart Home mają także spokój i bezpieczeństwo. Wskazało je odpowiednio 59 i 58% respondentów. Dom, który w razie włamania automatycznie włącza alarm i wysyła do właścicieli powiadomienie na smartfon lub zintegrowane kamery, dzięki którym zawsze można sprawdzić, czy w domu wszystko jest w porządku, przemawiają wyobraźni.

Aplikacja, która integruje obsługę inteligentnych urządzeń

Rozwijana przez Bosch aplikacja „Bosch Smart Home” umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, czujkami dymu i ruchu oraz nadzorowanie ich pracy na tablecie lub smartfonie. Już w styczniu na targach elektroniki użytkowej CES 2017 w Las Vegas, Bosch zaprezentuje między innymi tzw. „managera scenariuszy”, dzięki któremu obsługa zintegrowanego domu staje się jeszcze bardziej intuicyjna. Na przykład wychodząc z domu, użytkownik nie będzie już musiał sam sprawdzać, czy wyłączył ogrzewanie, urządzenia elektryczne lub światło. Wybierając w aplikacji „Bosch Smart Home” scenariusz „wyjście z domu”, przekaże załatwienie tych wszystkich czynności swojemu mobilnemu managerowi.

Smart Home: światowy rynek o potencjale 10 mld EUR

Eksperci rynkowi szacują, że już w 2017 roku światowy rynek rozwiązań Smart Home osiągnie poziom 10 mld EUR. Do roku 2020 ok. 230 mln gospodarstw domowych na świecie będzie wyposażonych w rozwiązania Smart Home. To aż 15% wszystkich gospodarstw domowych. System Smart Home oferowany przez Bosch to przyjazne i bezpieczne rozwiązanie dla inteligentnych domów.

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Robert Bosch Sp. z o.o.
Robert Bosch Sp. z o.o.
Robert Bosch Sp. z o.o.
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT