Wejście w życie dyrektywy ErP - Junkers organizuje spotkania informacyjne dla instalatorów

W maju 2015 r. podczas spotkań, na które zaproszeni są wszyscy instalatorzy urządzeń grzewczych, eksperci marki Junkers zaprezentują nowe regulacje prawne i zmiany w ofercie Junkersa związane z wprowadzeniem dyrektywy ErP. Instalatorzy dowiedzą się także, jakie obowiązki nakłada na nich nowe prawo. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Wejście w życie dyrektywy ErP - Junkers organizuje spotkania informacyjne dla instalatorów

26 września 2015 roku wejdzie w życie dyrektywa ErP, wprowadzająca nowe wymagania odnośnie efektywności energetycznej źródeł ciepła i zasobników c.w.u. ErP nakłada nowe obowiązki nie tylko na producentów i dystrybutorów, ale także na instalatorów tych urządzeń. Aby przybliżyć instalatorom praktyczny aspekt nowego prawa, marka Junkers organizuje dla nich cykl spotkań. Już w maju w kilkunastu polskich miastach eksperci Junkers podzielą się z instalatorami swoją wiedzą.

Czym jest ErP?

Dyrektywa ErP (Energy related Products) jest wynikiem zobowiązania się państw członkowskich UE do 20% redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2020 roku. Dyrektywa określa minimalne wymagania dotyczące właściwości produktów zużywających energię i mających wpływ na środowisko. Jej zapisy odnoszą się do kotłów grzewczych (gazowych, olejowych i elektrycznych), pomp ciepła, urządzeń kogeneracyjnych i zasobników c.w.u.

Nowe obowiązki instalatora

Jedną ze zmian wynikających z dyrektywy ErP jest konieczność oznakowania źródeł ciepła o mocy do 70 kW i zasobników do 500 l etykietą efektywności energetycznej. Oznakowanie etykietą będzie obowiązywało także w stosunku do zestawów urządzeń grzewczych. Instalator, montując kompleksowe rozwiązanie grzewcze składające się z więcej niż jednego urządzenia, będzie musiał określić efektywność energetyczną całego systemu. Będzie więc zobowiązany do samodzielnego przygotowania tzw. etykiety zestawu. W przypadku zestawów zdefiniowanych przez producenta - cały pakiet będzie już etykietowany i instalator nie będzie zobowiązany do żadnych dodatkowych czynności w tym zakresie.

Junkers - majowe spotkania dla instalatorów.

Harmonogram spotkań:

 • 05.05.2015 (wtorek), Wrocław, Kino Odra, ul. Piłsudskiego 64a
 • 06.05.2015 (środa) - Olsztyn, Hotel Warmiński, ul. Kołobrzeska 1
 • 07.05.2015 (czwartek) - Sopot, Teatr na Plaży, ul. Mamuszki 2
 • 07.05.2015 (czwartek) - Katowice, Multikino, ul. 3 Maja 30
 • 12.05.2015 (wtorek) - Warszawa, >Multikino, al. KEN 60
 • 13.05.2015 (środa) - Lublin, >Multikino, Al.Spółdzielczości Pracy 36
 • 14.05.2015 (czwartek) - Łódź, >Hotel Boutique, al. Piłsudskiego 10/14
 • 19.05.2015 (wtorek) - Szczecin, >Hotel Silver, Rondo Hakena 1
 • 19.05.2015 (wtorek) - Rzeszów, >Multikino, ul. Kopisto 1
 • 21.05.2015 (czwartek) - Poznań, >Kinepolis, ul. Krzywoustego 72
 • 21.05.2015 (czwartek) - Kraków, >Kino Kijów, al. Krasińskiego 34
 • 26.05.2015 (wtorek) - Bydgoszcz, >Hotel City, ul. 3 Maja 6

Spotkania odbywają się w godzinach: 12-19. Każdy uczestnik spotkania otrzyma stosowną porcję wiedzy, poczęstunek i upominek. Warunkiem uczestnictwa Instalatora w spotkaniu jest wcześniejsze potwierdzenie obecności u Regionalnego Przedstawiciela Junkers.

Dla Autoryzowanych Instalatorów Junkers udział w spotkaniu jest warunkiem przedłużenia autoryzacji na kolejny rok. Podczas spotkania zostaną wręczone certyfikaty przedłużające autoryzację.

źródło: materiały prasowe Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Robert Bosch Sp. z o.o.
Robert Bosch Sp. z o.o.
Robert Bosch Sp. z o.o.
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT