Buderus oferuje narzędzia ułatwiające wdrażanie Dyrektywy ErP

Buderus ułatwia instalatorom urządzeń grzewczych wypełnianie obowiązków związanych z Dyrektywą ErP obowiązującą od 25 września 2015 r. Marka przygotowała szereg bezpłatnych narzędzi usprawniających pracę specjalistom w branży grzewczej. Instalatorzy mogą teraz korzystać m.in. z bazy wiedzy o nowych regulacjach i narzędzi online do przygotowania etykiet energetycznych i kart produktu.

Buderus oferuje narzędzia ułatwiające wdrażanie Dyrektywy ErP

Wejście w życie Dyrektywy ErP ma daleko idące konsekwencje dla całej branży techniki grzewczej. Nowe obowiązki nałożone zostały nie tylko na producentów, ale także na instalatorów urządzeń grzewczych. Buderus wspiera specjalistów branży oferując szereg narzędzi ułatwiających pracę i wypełnianie obowiązków wynikających z Dyrektywy ErP.

Baza wiedzy o ErP

Na stronie buderus.pl dostępne jest kompendium wiedzy dot. Dyrektywy ErP, zawierające wszystkie niezbędne informacje o nowych wymaganiach. Znaleźć w nim można m.in. odpowiedź na pytanie dlaczego wprowadzono Dyrektywę ErP, typy urządzeń grzewczych podlegających regulacjom dyrektywy oraz wzory etykiet, kart produktów i zestawów.

Nowe informacje i dokumenty pojawiły się także w opisach urządzeń i ich zestawów – dotyczy to zarówno strony internetowej Buderus jak i katalogów marki. Zawierają one teraz pełną informację o klasie efektywności energetycznej urządzenia, kartę produktu lub zestawu i przypisaną mu etykietę energetyczną. Informacje związane z Dyrektywą ErP znaleźć można także w cennikach i na ulotkach produktowych Buderus.

Odnalezienie nowych danych na stronie buderus.pl jest bardzo łatwe - do wyszukiwarki dokumentacji technicznej dodana została opcja - "typ dokumentu: ErP". Wystarczy wpisać nazwę urządzenia, oznaczenie typu lub numer katalogowy i odznaczyć "ErP" a w wynikach wyszukiwania pojawią się dokumenty wymagane przez dyrektywę.

Kalkulator ErP

Kalkulację efektywności energetycznej oraz przygotowanie etykiet i kart zestawów ułatwi specjalistom Kalkulator ErP dostępny na stronie www.buderus.pl w zakładce "Dyrektywa ErP". Kalkulator dostępny jest w polskiej wersji językowej i dostosowany także do urządzeń mobilnych. Narzędzie daje możliwość wyboru elementów do pobrania: etykieta zestawu, karta zestawu, etykieta produktu, karta produktu. Dokumenty można eksportować do plików pdf.

Szkolenia z ErP

Autoryzowani Partnerzy Handlowi Buderusa mają możliwość skorzystania ze szkoleń poświęconych Dyrektywie ErP. Bezpłatne szkolenia online są dostepne w Extranecie na platformie internetowej Buderus. Ta forma szkolenia jest bardzo wygodna - można w nim uczestniczyć nie wychodząc z domu, o dowolnej porze, na każdym komputerze z dostępem do internetu. Można je przerwać w dowolnym momencie i ponownie do niego wrócić. Oprócz szkoleń online istnieje także możliwość umówienia się na tradycyjne szkolenie prowadzone przez Doradców Techniczno-Handlowych.

Kompendium wiedzy o ErP: https://www.buderus.com/pl/pl/informacje/dyrektywa-erp/
Kalkulator ErP: https://www.erp-calculator.com/buderus/pl/

źródło: materiały prasowe Grupy Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT