Nowa linia urządzeń grzewczych marki Buderus

Buderus prezentuje zupełnie nową jakość na rynku wyposażenia wnętrz i urządzeń grzewczych. Nowoczesny wygląd, eleganckie fronty z czarnego lub białego szkła tytanowego, sterowanie za pomocą panelu dotykowego oraz modułowa konstrukcja. Wszystko to sprawia, że kotły Logamax plus GB192i i Logamax plus GB192iT stanowią wyjątkową propozycję dla osób ceniących piękno i innowacyjne technologie.

Nowa linia urządzeń grzewczych marki Buderus

Urządzenia grzewcze to ważny element wyposażenia każdego domu i mieszkania. Ważne, aby nie tylko były dostosowane do naszych potrzeb, ale też dobrze prezentowały się we wnętrzu. Kotły Logamax plus GB192i i Logamax plus GB192iT to nowa linia urządzeń grzewczych marki Buderus, która spełnia oba te warunki. Nowoczesny kształt i elegancka obudowa z frontem ze szkła tytanowego to gwarancja, że urządzenie doskonale odnajdzie się w każdym wnętrzu: zarówno w nowej lub modernizowanej kotłowni, jak i w kuchni, korytarzu, garażu czy w łazience. Nie musimy się już martwić, że nieestetyczna obudowa kotła zepsuje nam klimat wnętrza. Kotły GB192i i GB192iT dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

Łatwą obsługę tych urządzeń zapewnia zintegrowany panel dotykowy. Z jego pomocą użytkownicy mogą zmieniać wszystkie podstawowe parametry, m.in. temperaturę w pomieszczeniach i temperaturę c.w.u. oraz sprawdzić status ustawień i funkcji. Urządzenia nowej linii marki Buderus mogą być także sterowane zdalnie, za pomocą aplikacji mobilnej EasyControl, ponieważ  posiadają opcję komunikacji przez internet.

Nowa seria to nie tylko nowoczesny wygląd i wysoki  komfort użytkowania. Urządzenia zaprojektowano w sposób umożliwiający ich łatwe łączenie i tworzenie kompleksowych, innowacyjnych systemów grzewczych.

Przyszłością branży grzewczej są systemy wykorzystujące kilka źródeł energii. Ich efektywność w dużym stopniu zależy od współpracy zastosowanych w systemie urządzeń. Nowa linia urządzeń Buderus to seria modułowa, którą w każdej chwili można rozbudować o dodatkowe elementy. Jeśli mamy kocioł z tej linii, łatwo zintegrujemy go z panelami słonecznymi lub kominkiem, mówi Edmund Słupek, product manager marki Buderus.

Nowa seria  doskonale sprawdzi się także przy modernizacji systemu grzewczego - przyłącza są kompatybilne z wieloma produkowanymi od roku 1995 kotłami Buderus poprzednich generacji o mocach do 30 kW. Pomaga to zaoszczędzić czas podczas wymiany starego urządzenia na nowe. Pierwszymi urządzeniami tej linii wprowadzanymi na polski rynek przez markę Buderus są kotły kondensacyjne Logamax plus GB192i i Logamax plus GB192iT.

Buderus Logamax plus GB192i to uniwersalny, wiszący kocioł kondensacyjny dla domów jedno- i wielorodzinnych. Łatwo można dostosować go do zapotrzebowania obiektu na energię do ogrzewania pomieszczeń i podgrzania wody, ponieważ kocioł dostępny jest w czterech klasach mocy 15, 25, 35 i 50 kW. We wnętrzu kotła pracuje sprawdzony w milionach kotłów wymiennik ciepła wykonany z uszlachetnionego i nierdzewnego stopu aluminium.

Buderus Logamax plus GB192iT to urządzenie ze zintegrowanym zasobnikiem, zapewniające wysoki komfort w zakresie ogrzewania i dostaw ciepłej wody. Jest przeznaczone do stosowania w domach jedno- oraz wielorodzinnych i oferuje bardzo wysoką moc c.w.u. do 30 kW. Kocioł można w dowolnym momencie i bez znaczących nakładów instalacyjnych rozbudować, tworząc system hybrydowy. Dostępne są dwa warianty.

Pierwszy to rozwiązanie hybrydowe Logamax plus GB192iT z dodatkowym zbiornikiem buforowym PNR400. Umożliwia ono wykorzystanie energii odnawialnych, np. integrację instalacji solarnej, wspierających centralne ogrzewanie. W połączeniu z czterema płaskimi kolektorami słonecznymi Buderus Logasol SKN rozwiązanie hybrydowe osiąga bardzo wysoką efektywność energetyczną: dla ciepłej wody jest to klasa A+++, a dla ogrzewania A+ (zgodnie z europejską dyrektywą w sprawie efektywności energetycznej).

Drugi wariant kotła to urządzenie gazowe kondensacyjne w wersji solarnej Logamax plus GB192iT 210SH, które umożliwia podłączenie instalacji solarnej do podgrzewania wody użytkowej i zapewnia wysoki komfort w zakresie jej dostaw.

źródło i zdjęcie: Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT