Przyjemność nauki z Buderusem

Budynek Biblioteki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został oddany do użytku pod koniec 2014 r. Na kilku piętrach znajdują się dwie czytelnie i magazyny z księgozbiorem, który liczy ponad 400 tys. woluminów. O właściwą temperaturę w obiekcie dbają kotły grzewcze marki Buderus.

Przyjemność nauki z Buderusem

Temperatura powietrza w bibliotece ma ogromne znaczenie. System grzewczy takiego miejsca musi być niezawodny. Gwałtowne zmiany nie służą księgozbiorom, a
w Bibliotece Wydziału Teologicznego UAM znajduje się wiele cennych książek z dziedziny filozofii i teologii, biblistyki i historii Kościoła, psychologii, pedagogiki i nauk społecznych. Aby zapewnić optymalne rozwiązanie, zdecydowano o instalacji urządzeń grzewczych marki Buderus.

Powierzchnia całkowita budynku to ponad 2700 m2. Na pierwszych trzech kondygnacjach mieszczą się magazyny z 273 regałami o łącznej długości ponad 17,5 km. Na trzecim i czwartym piętrze znajdują się czytelnie i kolejnych 150 regałów z książkami. Zaplecze techniczne z kotłownią gazową umieszczono na piętrze piątym. Tam też znajduje się trzykondygnacyjny łącznik pomiędzy biblioteką  a budynkami dydaktycznymi, z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi dla pracowników.

Bibliotekę i łącznik ogrzewa kaskada wiszących gazowych kotłów kondensacyjnych BUDERUS Logamax Plus GB162 100 kW. Kotłownia została zamontowana na wspólnym fabrycznym stelażu kaskadowym zakończonym sprzęgłem hydraulicznym. Za sprzęgłem zlokalizowano rozdzielacz, który zasila kilka obiegów grzewczych, sterowanych niezależnie za pomocą automatyki BUDERUS Logamatic 4000. Ciepła woda użytkowa jest przygotowywana w podgrzewaczu BUDERUS Logalux SU 300.  Odprowadzenie spalin odbywa się za pomocą koncentrycznych przewodów kominowych, które jednocześnie doprowadzają potrzebne powietrze do procesu spalania. W obiekcie zamontowano również 94 szt. grzejników BUDERUS Logatrend VK, które zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniach.

źródło i zdjęcie: Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT