Serwis Volvo stawia na Buderusa

Serwis Volvo w Strzyńcu koło Białej Podlaskiej to obiekt o powierzchni 1700 m2 zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze standardami Volvo w zakresie wyposażenia, troski o środowisko i obsługi klientów. O komfort w zakresie temperatury w tym nowoczesnym punkcie serwisowym samochodów ciężarowych dba marka Buderus.

Serwis Volvo stawia na Buderusa

Autoryzowany punkt serwisowy dwóch marek samochodów ciężarowych: Renault Trucks i Volvo Trucks w Styrzyńcu k. Białej Podlaskiej to inwestycja firmy Autosfera Sp. z o.o. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 1700  m2. Znajduje się w nim warsztat serwisowy z halą napraw o powierzchni  660 m2  z czterema stanowiskami obsługowo-naprawczymi. Obiekt mieści także rozbudowane zaplecze serwisowe z bogato wyposażonym magazynem części zamiennych oraz pokój wypoczynkowy i bar dla kierowców. W inwestycji firmy Autosfera znajduje się także ekologiczna myjnia dla samochodów ciężarowych oraz okręgowa stacja kontroli pojazdów.

Tak kompleksowy obiekt wymaga dobrze zaprojektowanego i wydajnego systemu grzewczego, dlatego budynek został wyposażony w gruntową pompę ciepła Logatherm WPS 62 o mocy 62 kW oraz kocioł olejowy Logano G315 o mocy 140 kW.  Urządzenia pracują w układzie biwalentnym: głównym źródłem jest pompa ciepła, a kocioł olejowy wspomaga jej pracę. Zastosowane rozwiązanie pokrywa całoroczne zapotrzebowanie zarówno na potrzeby c.w.u. jak i c.o. Tego typu instalacja jest bardzo oszczędna i proekologiczna, ponieważ cały system opiera się głównie na pompie ciepła, a udział kotła olejowego jest niewielki.

źródło i zdjęcie: Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT