Komfortowy wypoczynek z Buderusem

Na komfort wakacyjnego lub weekendowego wypoczynku wpływa kilka czynników. Oprócz tak oczywistych jak okolica, którą odwiedzamy i pogoda, udany wypoczynek to także szereg elementów, o których rzadko myślimy. Jednym z nich jest system grzewczy wybranego przez nas obiektu. Przyjemna temperatura w pokoju, na basenie i w strefie SPA to warunek udanego relaksu. W prestiżowym hotelu na Mazurach urządzenia grzewcze Buderus zapewniają najwyższy komfort niezależnie od pory roku i aury za oknem.

Komfortowy wypoczynek z Buderusem

Położony nad jednym z najczystszych polskich akwenów - jeziorem Świętajno, czterogwiazdkowy Hotel SPA Natura Mazur pierwszych gości powitał pod koniec 2015 roku. Obiekt otoczony pięknymi mazurskimi lasami oferuje komfortowy wypoczynek z dala od zgiełku i pośpiechu wielkiego miasta. Okolica zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych oraz uprawiania joggingu, a zimą - do korzystania z nart biegowych.

System grzewczy takiego obiektu musi gwarantować niezawodność i spełniać oczekiwania wymagających gości. Dlatego w hotelu zastosowano rozwiązanie z kaskadą dwóch kotłów kondensacyjnych typu SB625 marki Buderus, o łącznej mocy ponad 1 MW (1010 KW), współpracujących z blokiem grzewczo-energetycznym CHP Bosch o mocy 140 KW. Kotły kondensacyjne Buderus SB625 charakteryzuje wysoki stopień sprawności (109% (Hi) / 98% (Hs). Wszystkie ich elementy grzewcze, które mają styczność z wodą kotłową lub kondensatem wykonane są ze stali szlachetnej. Urządzenia zaprojektowano tak, by powierzchnia zabudowy podłogi była jak namniejsza. Kotły gwarantują też niski poziom hałasu i emisji zanieczyszczeń. W mazurskim hotelu kotły Buderus SB625 ogrzewają strefę SPA i Wellness oraz wspomagają blok CHP w ogrzewaniu całego obiektu. Blok CHP wytwarza zarówno ciepło jak i energię elektryczną, redukując emisję CO2 i oszczędzając naturalne zasoby - w tym przypadku gaz ziemny. Blok wykorzystuje do ok. 94% energii (z czego ok. 30% stanowi wysokojakościową energię elektryczną) i zmniejsza zużycie energii pierwotnej do 38% w porównaniu z oddzielnym systemem przekształcania energii. Cały system grzewczy marki Buderus zapewnia przyjemną temperaturę we wszystkich hotelowych wnętrzach.


Hotel SPA Natura Mazur udostępnia gościom 85 pokoi i 8 luksusowych apartamentów. Dysponuje także trzema salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 370 m2 i doskonale wyposażoną strefą Wellness z m.in. basenem rekreacyjnym z jaccuzzi i masażami wodnymi, basenem pływackim i dwoma całorocznymi jacuzzi zewnętrznymi. Imponująca jest też strefa saun z łaźnią parową, sauną ziołową i fińską, sauną na podczerwień i ścianą solną. W dziewięciu gabinetach SPA wykonywane są zabiegi przy użyciu ekskluzywnych, naturalnych produktów. W tym miejscu naprawdę można wypocząć - także dzięki urządzeniom marki Buderus.

źródło i zdjęcia: Buderus

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT